Posledné úniky prezrádzajú cenu a dátum vydania PlayStation 5

Odoberaj novinky cez  Google News
Zostava PlayStation 5
Zdroj: playstation.com

Ak ste fanúšikom nepotvrdených informácií a rôznych konšpiračných teórií, určite si na nasledujúcom článku pochutnáte. Na internete sa objavili nové informácie, ktoré prezrádzajú cenu novej konzoly PlayStation 5 a dátum vydania. Vopred však upozorňujeme, že ide stále o nepotvrdené informácie.

Všetci fanúšikovia konzoly PlayStation určite nedočkavo čakajú na oficiálne informácie. Tie budeme mať pravdepodobne už v stredu 16.9. kedy má mať Sony prezentáciu. Na nej podľa všetkého predstaví cenu pre obe verzie konzol PlayStation 5 a dátum vydania. Teraz, keď Microsoft vyložil na stôl karty už naozaj nie je na čo čakať.

Ceny podobné Xboxu

Kým sa tak stane, musíme žiť z rôznych únikov informácií a aj keď ich väčšina hráčov neobľubuje, my veríme, že informovať o nich nie je na škodu. Hlavne ak pochádzajú z aspoň ako-tak dôveryhodného zdroja. Za prvým únikom stojí španielsky obchod El Corte Inglés, ktorý uverejnil cenu konzol PlayStation 5 a PlayStation 5 Digital Edition. Informuje o tom portál NotebookCheck.

Obchod je v španielsku veľmi populárny s miliónovými obratmi a je tým pádom dosť možné, že Sony mu ceny svojich konzol povedal v predstihu. Na ich stránke sa uvádza, že PlayStation 5 bude stáť 499€, pričom digitálna verzia sa bude predávať za cenu 399€. K dôveryhodnosti nahráva aj fakt, že ceny sú veľmi podobné tým od Microsoftu pre Xbox Series X a S. Aj v prípade, žeby sa tieto ceny ukázali ako nesprávne, veľký rozdiel netreba očakávať.

Dátum vydania taktiež

Druhý únik má na svedomí japonský Amazon, ktorý zverejnil príslušenstvo ku konzole PlayStation 5 na svojej stránke spolu s dátumom dostupnosti. Tie hovoria o dátume 20.11., čo je len o desať dní neskôr, než Xbox Series X a S. Aj keď pri samotnej konzole nebol uvedený žiadny dátum vydania, je veľmi nepravdepodobné, žeby sa doplnky a periférie k PS5 predávali neskôr alebo skôr, než samotná konzola.

Samozrejme, môže ísť o náhodný dátum a nemusí nič znamenať. Je tu ale zopár detailov, ktoré tento dátum nepriamo potvrdzujú. Epic Games, ktorému tiež ušli informácie určené pre médiá, tvrdia, že ich nová sezóna v hre Fortnite vyjde 17. novembra. Podľa nich je to “akurát včas pre štart konzoly PlayStation 5”. To znamená, že konzola vyjde niekedy okolo tohto dátumu.

Ak si však dátumom vydania a cenou chcete byť istí, netreba už dlho čakať. Spomínaná prezentácia PlayStation 5 sa bude konať už túto stredu a na nej by sme sa mali dozvedieť všetko z prvej ruky.