Poradíme vám: Čo je PlayStation Plus?

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
PlayStation Plus
Zdroj: pushsquare.com

Áno, hneď na úvod priznávam, že viacerí z vás ste sa pri prečítaní titulku pousmiali. Službu PlayStation Plus totiž hráči na konzolách od Sony dôverne poznajú. Treba si však uvedomiť, že s príchodom PS5 prídu do tejto komunity aj noví hráči, ktorí ešte nevedia čo a ako. Práve pre nich je určený tento článok.

Čo je PlayStation Plus?

Odpoveď je pomerne jednoduchá. Ide o voliteľnú službu, ktorá predplatiteľom poskytuje prístup k online hraniu. To znamená, že ak si chcete pri hraní na PS4 či PS5 užiť aj multiplayer, bez tohto sa nezaobídete. Tak by mohla znieť základná definícia, ale v skutočnosti táto služba v sebe skrýva o niečo viac.

Aké sú výhody?

Ako sme už spomínali, je ich viac. Rozoberieme si ich podrobne a jednotlivo.

Hry zdarma

Ide zrejme o najlákavejšiu výhodu. Každý mesiac získate jednu či dve hry úplne zadarmo. Stačí si ich v danom období aktivovať a máte ich už navždy. Teda dovtedy, kým si službu budete predplácať. Nemusíte sa však báť, ak mesiac či dva predplatné vynecháte a po čase sa k nemu opäť vrátite, vrátia sa vám aj hry, ktoré ste takto získali.

Prístup ku cloudu

Táto výhoda sa vám zíde napr. aj pri prechode z PS4 na PS5, prípadne o pár rokov neskôr na ďalšiu generáciu. Na cloud sa vám totiž ukladajú všetky dôležité informácie, vrátane hier.

Zľavy

Predplatitelia PlayStation Plus získavajú prístup k rôznym zľavám v obchode PlayStation Store. Spravidla ide o zľavu pár eur. V prípade, že je hra zlacnená všeobecne, tak s touto službou ju získate ešte lacnejšie. Nehovoriac o tom, že z času na čas PS Store usporadúva dvojnásobné zľavy, kde si môžete váš obľúbený a dlho očakávaný titul zadovážiť s ešte väčšou zľavou.

Doplnky do hier

Nedeje sa to často, ale občas vďaka tejto službe získate aj nejakú odmenu do konkrétnej hry. Napr. vo Fortnite môžete získať nejaký skin či tzv. V-Bucks.

Koľko stojí PlayStation Plus?

Cena služby sa pohybuje s ohľadom na to, na ako dlho sa ju rozhodnete predplatiť. Za mesačné členstvo zaplatíte približne 10 €, za trojmesačné 25 € a ročné predplatné vás vyjde na 60 €. Platí, že čím dlhšie obdobie predplatného, tým lacnejšie vás vyjde cena za mesiac.

Oplatí sa to?

Jednoduchá odpoveď – určite áno. Nielenže sa bez tejto služby nezaobídete pri hraní online hier, ale navyše získate aj viacero ďalších výhod. Navyše na 12-mesačné predplatné sú často veľké zľavy, vtedy sa vám PlayStation Plus určite zíde.

Čo je PlayStation Plus Collection?

S príchodom novej generácie konzol PS5 prišlo Sony s PlayStation Plus Collection. Tá mieri práve na nových členov PlayStation rodiny, resp. na tých, ktorí na PS4 veľa hier nevlastnili. Ak si túto službu zakúpite, nielenže získate prístup k PlayStation Plus, ale spolu s tým získate aj množstvo hier z PS4, ktoré si zahráte aj na nových konzolách. Celý zoznam vám ponúkame nižšie.

 • Battlefield 1
 • Batman: Arkham Knight
 • Bloodborne
 • Bugsnax
 • Call of Duty: Black Ops 3 – Zombies Chronicles Edition
 • Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
 • Days Gone
 • Detroit: Become Human
 • Fallout 4
 • Final Fantasy 15
 • God of War
 • Hollow Knight: Voidheart Edition
 • Infamous Second Son
 • The Last Guardian
 • The Last of Us
 • Monster Hunter: World
 • Mortal Kombat X
 • Persona 5
 • Ratchet and Clank
 • Resident Evil 7: Biohazard
 • Uncharted 4: A Thief’s End
 • Until Dawn

Veríme, že vám tento článok pomohol zorientovať sa v tejto službe od Sony. Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorí sa k novým konzolám dostanú už od 19. novembra a bude to vaša prvá konzola, tak vitajte v rodine.

Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o danej chybe napíšeš na kontakt@spawn.sk prípadne našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na  Facebooku, followom na Instagrame aj odberom na  Google News. Prostredníctvom FB a IG sa budeme snažiť čo najskôr pridať dôležité herné, filmové aj seriálové novinky, ktoré potrebujete. Určite nevynecháme ani súťaže, ankety a recenzie :)

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Najlepšie animované seriály na Netflixe, ktoré záujmu hlavne dospelých 29. novembra 2020
  Mnohí z nás si z času na čas radi pozrú dobrý film, či seriál. V tomto článku by sme vás chceli upozorniť na niekoľko zaujímavých animovaných seriálov, ktoré však skôr záujmu dospelé publikum. Všetky sú okrem iného dostupnými prostredníctvom platformy Netflix. BIG MOUTH BIG MOUTH je prvým animovaným seriálom, ktorý nám padol do oka. Ide […]
  Martin Borko
 • Google chce obmedziť používanie smartfónu počas chôdze. Táto nová funkcia zavíta do Androidu! 29. novembra 2020
  Digitálna rovnováha od spoločnosti Google je vcelku známou službou, ktorá ponúka prehľadné štatistiky o tom, ako používame naše zariadenia. Rovnako disponuje viacerými funkciami. Napríklad si môžete pomocou služby nastaviť režim nerušenia, či obmedzenie prístupu do jednotlivých aplikácií potom, ako prekročíte povolený čas. Nová verzia aplikácie, ktorá sa objavila v obchode Google Play v rámci BETA zostavenia, […]
  Martin Borko
 • Huawei pracuje na kamerovom module, aký sme doposiaľ ešte nevideli 29. novembra 2020
  Huawei by mohol v nadchádzajúcej vlajkovej lodi z modelového radu „P“ priniesť kameru, akú sme doposiaľ ešte v smartfóne nevideli. Ide konkrétne o nový kamerový modul, ktorý využíva tekuté šošovky. Odhaľuje to najnovší patent spoločnosti, na ktorý poukazuje portál Gizmochina.com. Podľa publikovaných správ, nová technológia kvapalných šošoviek by sa mala začať vyrábať už v priebehu nasledujúceho roka. Mohla by sa […]
  Martin Borko
 • Telekom opäť rozdáva 15 GB dátový balíček. Aktivovať si ho môžu všetci zákazníci s paušálmi 29. novembra 2020
  Zákazníci slovenského Telekomu si môžu už od zajtrajšieho dňa, t.j. 30.11., aktivovať bezplatný balíček až 15 GB dát. Pomerne veľký predvianočný darček od slovenského Telekomu si môžu v mobilnej aplikácii aktivovať všetci zákazníci s aktívnymi paušálmi. Balíček je dostupný pre takmer všetkých zákazníkov Bezplatný 15 GB dátový balíček je podľa Telekomu určený pre rezidenčných a […]
  Tomáš Sedláček
 • Prečítajte si príbeh kapitána, ktorý visel za nohy z lietadla, 5-tisíc metrov nad zemou 29. novembra 2020
  V roku 1990 došlo k nehode na palube lietadla British Airlines. Jedno z okien v pilotnej kabíne sa uvoľnilo a jeden z pilotov bol vytiahnutý cez okno von z lietadla. Šťastím bolo, že nohy ostali v kabíne, a tak ho mohla posádka držať, kým sa kopilot pokúsil o núdzové pristátie, píše portál IFLScience. Konkrétne išlo o let s číslom 5390, ktorý odlietal z letiska v […]
  Richard Zliechovský
Zaujímavý článok
PlayStation 5 a nový ovládač DualSense
Druhá aktualizácia PlayStation 5 opravila niekoľko problémov a priniesla novinku