Ponúkne nám Epic počas Vianoc 15 AAA titulov zadarmo?

Odoberaj novinky cez  Google News
Epic Games Store
Zdroj: Epicgames.com a Spawn.sk

Nadelí nám tento rok obchod Epic Games Store samé AAA tituly? Používateľ Redditu tomu verí, no my zatiaľ nie. Každopádne je našou úlohou vás informovať aj o neoverených informáciách z herného sveta. Hneď na úvod vás teda musíme požiadať, aby ste túto správu brali s rezervou, keďže to nie je oficiálny zoznam hier a nebol spoločnosťou Epic ani potvrdený.

Nadelí nám Epic 15 AAA titulov?

Čo však potvrdiť vieme a potvrdil to aj samotný Epic je, že od 17.12 do 31.12. bude každý deň v obchode Epic Store iná hra úplne zadarmo. Po minulé roky išlo najmä o nezávislé (indie) tituly a mnoho hráčov očakáva, že to tak bude aj teraz. Je tu však aj druhá možnosť a o nej si povieme teraz.

Používateľ na Reddite zverejnil zoznam hier, ktoré by sa mali objaviť v tomto vianočnom rozdávaní hier na Epic Games Store. Zaujímavé je najmä to, že vôbec nejde o nezávislé, menej známe tituly, ale o veľké AAA hry. Napríklad Horizon Zero Dawn, Far Cry 5 alebo Ghost Recon Breakpoint. Tento príspevok okamžite vyvolal vlnu diskusie a rozdelil hráčov na niekoľko táborov. Niektorí hovoria, že je to veľa aj na Epic a niečo také, by jednoducho neurobil. Niektorí sú realistickejší a vedia si predstaviť minimálne zopár hier zo zoznamu vo vianočnej rozdávačke. Nie však všetky.

Niektorí sú však presvedčení, že Epic dokáže prekvapiť a tieto tituly vôbec nemusia mať ďaleko od pravdy. Na otázku prečo by to Epic robil odpovedajú jednoducho – množstvo hier zo zoznamu má dostať v blízkej dobe pokračovanie, alebo ponúka množstvo DLC. To znamená, že by vývojári mohli zarobiť na predaji práve týchto nových titulov, alebo rozšírení. Aj za cenu, že svoju základnú hru ponúknu zadarmo.

Pravdepodobne nie, ale …

K dôveryhodnosti však nenahráva fakt, že napríklad Fallout 4 v obchode Epic Store ani nie je. Aspoň zatiaľ. Je ale známe, že Epic už niekoľkokrát prekvapil a hru uviedol do obchodu práve týmto štýlom, že ju ponúkol najprv zadarmo. Pravdu sa každopádne dozvieme už zajtra, kedy celá vianočná akcia na Epic Store odštartuje.