Poľské štúdio predstavilo kooperačnú novinku My Father My Son

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra My Father My Son
Zdroj: BlinkClick Games

Poľské štúdio so sídlom v Krakove, BlinkClick Games, dnes predstavilo svoju hernú novinku. Pôjde o hru s názvom My Father My Son a zameraná bude predovšetkým na kooperáciu. Jej súčasťou bude už klasické riešenie rôznych hlavolamov, aby ste sa mohli posunúť ďalej. Nebude chýbať ani pútavý príbeh a príjemné grafické spracovanie.

Výhodou je, že obe postavy – otca aj syna, môžete ovládať zároveň. Hru teda môžete hrať sami, no určite to bude väčšia zábava vo dvojici. Ak sa rozhodnete pre kooperáciu s priateľom, na výber máte hranie na jednej obrazovke pomocou split-screen, alebo online, každý vo svojom vlastnom pohodlí. Hra My Father My Son bude, samozrejme, podporovať aj ovládače, takže sa nebudete musieť tlačiť pri jednej klávesnici. Kombinovať ovládanie si môžete podľa seba.

Každá z dvoch postáv má svoje špecifické vlastnosti. Vysoký a silný otec môže rozbíjať dvere, posúvať ťažké objekty a dokonca aj dvihnúť syna nad hlavu, aby sa dostal na ťažko prístupné miesta. Na druhú stranu menší syn sa dokáže prestrčiť cez úzke škáry a trhliny a je obratnejší. Postavy sa hýbu len v dvoch smeroch – doľava a doprava. Pôjde teda o klasickú 2.5D hru v low-poly grafickom spracovaní.

Kľúčové vlastnosti hry:

  • Možnosť hrať solo, ale aj v kooperácii.
  • Možnosť voľby ovládania postáv.
  • Riešenie hlavolamov a puzzle s využitím schopností oboch postáv.
  • Boj o prežitie v napínavých pasážach hry.
  • Low-poly 2.5D grafické spracovanie.
  • Pútavý príbeh vzťahu medzi otcom a synom.

Hra by mala vyjsť na platformu PC niekedy počas budúceho roka. V pláne sú však aj verzie pre iné platformy, napríklad PlayStation, Xbox a Nintendo Switch. V prípade, že si hru chcete pridať do zoznamu prianí na Steame, môžete tak urobiť cez tento odkaz.