Pokémon Go hlási za rok 2020 rekordný príjem

Odoberaj novinky cez  Google News
Pokémon Go
Zdroj: gamespot.com

Pokémon Go síce malo skvelý štart, ale po vydaní vývojári nestačili fanúšikov tejto aplikácie nasýtiť novým obsahom. Rozšírená realita s chytaním pokémonov tak pomaly upadala. V roku 2019 sa ale The Pokemon Company opäť vzchopilo a za rok 2020 hlási rekordné čísla. Informuje o nich portál GamingBolt.

Aj napriek tomu, že vo svete zúri koronavírus, ktorý obmedzuje voľný pohyb osôb, sa Pokémon Go dostalo do TOP 10 najzárobkovejších hier roka 2020. Celkový príjem totiž činil 1,92 miliárd dolárov, čo je viac než dvojnásobok príjmov z roku 2019. Práve pandémia však zrejme stojí za tým, že tento trh má miesto len pre jednu hru. Konkurenčné Minecraft Earth napr. oznámilo koniec.

Za zmienku stoja aj ostatné hry v rebríčku. Ich zameranie v podstate ukazuje, že videoherný priemysel je v súčasnosti tvorený hlavne z hráčov na mobilných zariadeniach. Na prvom mieste je totiž stálica Honor of Kings od Tencentu, ktorá si zarobila 2,45 miliárd dolárov.

Druhé miesto obsadila hra Peacekeeper Elite. Tú si však v našich končinách nezahráte. Je totiž určená len pre čínsky trh. Celkový zoznam TOP 10 najziskovejších free-to-play hier si môžete pozrieť v priloženom obrázku.

Pred pár dňami sme vám priniesli aj článok o najziskovejších platených hrách uplynulého roka, ktorý si môžete prečítať po kliknutí TU. Rebríčku kraľuje Call of Duty: Modern Warfare.