Pokémon Go dnes oslavuje piate narodeniny

Odoberaj novinky cez  Google News
Narodeniny v hre Pokémon Go
Zdroj: Niantic

Ako by to bolo včera, čo Niantic oznámil novinku zo sveta roztomilých stvorení menom Pokémon. Mobilná hra Pokémon Go oslavuje svoje piate narodeniny, čo znamená, že hráči dostanú darčeky. Navyše sa môžete zapojiť do narodeninového eventu, ktorý v hre prebieha. Ako sa však z mobilnej hry stala úspešný a dobre zarábajúci titul? Jednoducho, hráči si Pokémon Go okamžite obľúbili.

V čase, keď sa Pokémon Go predstavil, išlo stále o relatívne neprebádaný štýl hry. Princípom je vziať telefón do ruky a vydať sa do reálneho sveta chytať Pokémonov. Kto z nás ako dieťa nechcel byť ako Ash, mať v batohu Poké lopty a chystať Pokémonov? Asi väčšina. Niantic sa nám tento sen snažil aspoň čiastočne splniť a musíme povedať, že sa mu to podarilo. Milióny hráčov po celom svete si hru stiahlo a hrajú ju doteraz.

Aby sme tieto slová dokázali, pozrieme sa na dáta zo stránky SensorTower, ktoré nám bližšie povedia ako dobre hra zarába. Za rok 2020 dosiahol Pokémon Go zisky 1,3 miliardy dolárov. To je o vyše 40% viac, než rok predtým. Výrazne tomu pomohli aj nové možnosti, ako hru hrať. Keďže minulý rok sme veľmi z domu vychádzať nemohli, Niantic musel hru prispôsobiť, aby neprišli o zisky a hráčov. Po novom sa teda dá hrať aj z domu, aj keď celý princíp ostal rovnaký. Stále je potrebné vyjsť z domu a chodiť po svete, ak si chcete hru užiť čo najviac.

Skvelé finančné výsledky sa preniesli aj do tohto roku, Pokémon Go má zatiaľ najlepší polrok vôbec. Čo bude ďalej? Pravidelný letný event s názvom Go Fest, ktorý sa uskutoční v priebehu tohto mesiaca. Následne začnú autori rušiť niektoré výhody, ktoré hráči získali kvôli pandémii. Okrem toho sa musia pravidelne starať aj o hru Wizards Unite, ktorá je v podobnom štýle, no to sveta Harryho Pottera.