Podvodníci predávajú Frostpunk 2 ešte pred vydaním

Odoberaj novinky cez  Google News
Frostpunk 2
Zdroj: 11-bit Studio

Pred nedávnom bolo oznámené pokračovanie oceňovanej hry Frostpunk. Titul vyvíja štúdio 11-bit. Pri predstavení sme sa dozvedeli, že príbeh bude pokračovať po 30 rokoch po veľkej búrke v prvej hre. Jednou z hlavných noviniek bude nafta, ktorá vám má pomôcť prežiť v zamrznutej krajine.

Prednedávnom 11-bit Studio na svojom Twitteri oznámilo radostnú správu. Hra sa nachádza v TOP 50 na zoznamoch priania na platforme Steam.

Frostpunk 2 je hra, na ktorú čaká veľké množstvo ľudí, čoho si všimli aj podvodníci. Začali ponúkať Frostpunk 2 na neoficiálnych stránkach, ktoré predávajú kľúče k hrám. Tieto stránky sú tiež známe ako takzvaný “šedý” trh a je tŕňom v oku vydavateľov, ktorí na hre pracujú aj niekoľko rokov. Vývojári z 11-bit na to upozorňujú na svojom Twitteri.

Navyše žiadajú poctivých hráčov, aby si všímali detaily, kde hru kupujú. Napríklad na týchto neoficiálnych stránkach je ponuka, kde sa predáva za nejakú určitú sumu, pričom ani sami tvorcovia cenu hry ešte neurčili. Ďalej si môžeme všimnúť, že hra na týchto stránkach obsahuje už aj vekové hodnotenie PEGI, pričom ešte žiadne oficiálne nedostala.

Preto vývojári dôrazne upozorňujú na týchto podvodníkov, ktorí chcú zákazníkov jednoducho povedané obrať o peniaze, keďže žiadne kľúče k hre ešte neexistujú. Môžeme len dúfať, že im nikto na to nenaletel a hráči si počkajú na oficiálne stanovenie ceny a dátumu vydania. Je ale vidieť, že podvodníci sa chytajú každej príležitosti a ani v hernom svete nie je opatrnosti nikdy dosť.

Prvý Frostpunk bol nedávno zadarmo vrámci rozdávačky od Epic Store. Ak si robíte už teraz zálusk na Frostpunk 2, tak si ho môžete pridať do zoznamu priania na Epic Store, Steame a GOG.