Po útoku na CD Projekt Red sú zdrojáky z ich hier k dispozícii v aukcii

Odoberaj novinky cez  Google News
CD Projekt Red hack
Zdroj: pixabay.com, spawn.sk

V utorok prebehla herným svetom obrovská správa. Štúdio CD Projekt Red potvrdilo hackerský útok na interné servery. Ten mal cieliť na rôznorodé časti. V správe od samotných hackerov sme sa dozvedeli, že bol ukradnutý zdrojový kód ku hrám ako Gwent, Zaklínač 3 či Cyberpunk 2077.

CD Projekt Red ale v súvislosti s tým reagovalo, že neplánuje s útočníkmi vyjednávať aj za cenu toho, že budú zverejnené tajné informácie. A to sa údajne už deje. Technologická skupina vx-underground totiž na svoj Twitter zdieľala niekoľko obrázkov z neverejného fóra. Na ňom sa mala spustiť aukcia ukradnutých súborov. Okrem spomínaných zdrojových kódov sa v aukcii nachádzajú aj súbory spojené s RTX verziou Zaklínača 3, hromady interných dokumentov či informácie o priestupkoch spoločnosti.

Podľa všetkého sa fórum nachádza na dark webe. Niekto síce našiel cestu k fóru na 4chan, tá ale bola veľmi rýchlo zmazaná. Aukcia štartuje na jednom milióne dolárov s tým, že každé prihodenie musí byť vo výške najmenej pol milióna dolárov. Konečná čiastka je sedem miliónov dolárov.

Na verejnosť sa z útoku na CD Projekt Red dostali časti zdrojového kódu ku hre Gwent, pričom ďalšie leaky majú byť k dispozícii práve počas dnešného dňa.