PlayStation Vita stále žije, dostane úplne novú hru

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra ScourgeBringer na PlayStation Vita
Zdroj: YouTube (PlayStation)

Obľúbená handheld konzola PlayStation Vita vyšla ešte v roku 2012 (2011 v Japonsku) a svoje pôsobenie ukončila definitívne v marci roku 2019. Aj keď sa teda môže zdať, že táto konzola je pochovaná, opak je pravdou. Dostane úplne novú hru aj napriek tomu, že Sony ju už nevyrába.

Štúdio Flying Oak Games oznámilo svoju novú hru ScourgeBringer. Má ísť o rouguelite titul, podobný hrám Dead Cells alebo Forgone. Hráči dostanú do rúk ženskú postavu Kyhra a ich cieľom bude prísť na to, čo sa stalo s jej planétou a obyvateľmi. Hra je okrem iného na všetkých ostatných hlavných platformách: Nintendo Switch, PC, Xbox One a Xbox Series X a S.

Verzia pre PlayStation 4 a PlayStation Vita príde už 22.4. a bude mať dokonca aj fyzické verzie. Predobjednávky na ne by mali podľa štúdia byť spustené už čoskoro. Hra ponúkne dve verzie – Standard a Collectors. Zatiaľ však nie je známe, či bude hra podporovať cross-save.

PlayStation Vita nedostala fyzickú verziu hry od marca 2019, no niekoľko digitálnych hier už stihlo vyjsť. Iba vo februári tohto roku vyšli na PS Vita hry Gods of Almagest, Habroxia 2 a Pachi Pachi On A Roll. nie sú to žiadne veľké tituly, ako tomu bývalo v časoch najväčšej slávy tejto konzoly, no určite potešia všetkých majiteľov.