PlayStation Studios sa chystá vydať svoju prvú hru pre Xbox

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra MLB The Show 21
Zdroj: playstation.com

Po rokoch čakania sa konečne dostávame k stavu, kedy výrobcovia herných konzol začínajú spolupracovať. Aspoň v istom slova zmysle a v istých veciach. Konkurenčná nálada tu, samozrejme, bude vždy. No minimálne pri jednej hre od PlayStation Studios to pravdepodobne nebude platiť. Je ňou hra The Show 21.

Najnovšia informácia pochádza od známeho leakera, ktorý už má množstvo úspešných odhalení. Ten na svojom Instagrame odhalil obaly hry The Show 21 a po boku obalu pre platformu PlayStation môžeme vidieť aj známy Xbox obal hry. To znamená, že po prvý raz v histórii vydá štúdio patriace pod PlayStation hru na konkurenčnú konzolu. Navyše, podľa jeho slov bude táto hra podporovať cross-play medzi platformami. To znamená, že si spolu budú môcť zahrať hráči na PlayStation s hráčmi na Xboxe a opačne.

Avšak celá táto správa nestojí len na slove leakera. Už v decembri vývojári oznámili, že The Show 21 sa po prvý krát pozrie aj na iné konzoly, než na PlayStation. Toto spoločné oznámenie organizácie Major League Baseball a Sony Interactive Entertainment bolo v tom čase zdieľané ako Nintendom, tak aj Xboxom. Aj keď v tom čase sme ešte nevedeli konkrétne platformy, na ktoré hra vyjde.

Viac hier od Sony uvidíme na PC, na Xboxe zatiaľ nie

Sony v poslednej dobe aspoň čiastočne upustilo od exkluzivity svojich hier a už niekoľko z nich si môžu hráči užívať aj na platforme PC. Patria medzi ne aj také známe tituly ako Horizon Zero Dawn, Death Stranding alebo Detroit: Become Human. Sony sa dokonca vyjadrilo, že chce na platformu PC priniesť ešte viac svojich exkluzívnych hier. Minimálne PC hráči sa tak majú na čo tešiť.

Na druhú stranu Microsoft v tomto nie je žiadny nováčik. Niekoľko svojich hier už dávnejšie vydal aj na iné konzoly. Napríklad Cuphead a Ori vyšli aj na Nintendo Switch. Neskôr v tomto roku plánuje vydať hru Psychonauts 2 na konzoly PlayStation. Navyše pripravované hry od Bethesdy – Ghostwire Tokyo a Deathloop ostanú exkluzívnymi titulmi pre PlayStation aj napriek tomu, že Microsoft kúpil Bethesdu. Pôjde teda o niečo nevídané, keď štúdio, ktoré patrí pod Microsoft, vydá exkluzívny titul pre konkurenčnú konzolu. Je to však fér k hráčom, keďže exkluzivita týchto titulov bola oznámená ešte pred kúpou Bethesdy Microsoftom.