PlayStation Studios má vo vývoji viac ako 25 hier

Odoberaj novinky cez  Google News
PlayStation Studios logo
Zdroj: playstation.com

PlayStation Studios má vo vývoji viac ako 25 hier pre konzolu PS5. Takmer polovica z nich sú úplne nové značky a nebudú vychádzať zo žiadnej už existujúcej. Vedúci štúdia PlayStation, Herman Hulst, dokonca poskytol rozhovor, kde poznamenal, že Sony má rozpracovaných strašne veľa projektov. Niektoré vraj presahujú aj to, o čom sme mohli doteraz počuť.

Samozrejme, už vieme, ktoré z týchto titulov PlayStation Studios spomínaných 25 hier zahrňuje. Tituly ako Horizon Forbidden West, Ratchet and Clank: Rift Apart, God of War: Ragnarok a Gran Turismo 7 sú v ňom zahrnuté. To však naďalej ponecháva zvyšných približne 20 neznámych titulov, ktoré si spoločnosť zatiaľ necháva len pre seba.

Hovorí sa, že v nejakej fáze by sme sa mali dočkať remake-u hry The Last of Us pre PlayStation 5. Okolo toho však existuje veľký otáznikov, na čom Sony pracuje posledné mesiace ba aj roky. Za zmienku však stojí, že každá pripravovaná hra zo spomínaných 25 nemusí byť vyvíjaná priamo spoločnosťou Sony.

A Big Adventure od štúdia Sumo Digital a Returnal od Housemarque síce tiež vyšli pod záštitou PlayStation Studios, ale ani jeden z vývojárov sa technicky nepovažuje za súčasť štúdia Sony. Spoločnosť tiež nedávno podpísala dva projekty. Prvý je od herného veterána Jade Raymonda a jeho nového štúdia. Druhým projektom je hra pre viacerých hráčov od tvorcov Destiny.

Vzhľadom na to, že ponuka hier bola pre konzolu PS5 pomerne malá, odhalenie niektorých titulov by na E3 hráčov iste potešilo. S určitosťou to však nebude žiadna hra priamo od Sony. A to vzhľadom na fakt, že ani tento rok nebude mať na hernej výstave svoj „stánok“.