PlayStation stiahlo reklamu s PS5 položenou dole hlavou

Odoberaj novinky cez  Google News
PlayStation 5 a nový ovládač DualSense
Zdroj: playstation.com

Aj takéto úsmevné veci sa stávajú v hernom svete, tak prečo si tieto horúce dni nespríjemniť úsmevnou príhodou, ktorá sa stala spoločnosti Sony a ich konzole PS5. Len pred pár hodinami PlayStation uverejnil reklamu na svoju konzolu PS5, ktorá však bola položená dole hlavou. Fanúšikovia si to, samozrejme, okamžite všimli a tak bola spoločnosť “nútená” reklamu z obehu stiahnuť. Bohužiaľ, už neskoro.

Platí staré známe pravidlo, že keď raz niečo uverejníte na internete, pravdepodobne to tam už ostane navždy. Aj napriek tomu, že to o pár hodín vymažete. Rovnaký prípad je aj reklama na konzolu PS5. Reklama začína veľmi pekne. Otec rozpráva synovi rozprávku na dobrú noc, pričom sa necháva inšpirovať hrou God of War, ktorú práve hrá. Hovorí mu o otcovi a synovi na dobrodružnej ceste do hôr, pričom chlapec bez problémov a ničím nerušený zaspí.

Otec teda splnil svoju úlohu a vracia sa späť do obývačky, kde pokračuje vo svojom vlastnom dobrodružstve – God of War. Záber na televízor a stolík pod ním však prezradil aj niečo viac. Pozornému oku fanúšikov neušlo, že konzola PS5 je položená naopak. Sony odstránenie reklamy nijak nekomentovalo. Iba pre informácie, ak sa rozhodnete položiť svoju PS5 na ležato, disková mechanika by mala byť na spodnej strane, bližšie k zemi, nie naopak. Sú to totiž oficiálne inštrukcie od Sony.

Nie je to však prvý podobný prípad, v decembri minulého roku si portál Kotaku všimol, že vo videu, ktoré uverejnil šéf PlayStation Studios, Herman Hulst, je taktiež PS5-ka naopak. Hulst následne toto video stiahol a uverejnil znova, tentoraz však už bola konzola vystrihnutá zo záberu. Ak máte pochybnosti o tom, ako správne položiť svoj PlayStation, jednoducho ho postavte.