PlayStation State of Play: Všetko na jednom mieste

Odoberaj novinky cez  Google News
PlayStation: State of Play súhrn
Zdroj: playstation.com, spawn.sk

Sony v priebehu včerajšej noci naznačilo herné plány na najbližšie obdobie prostredníctvom prezentácie State of Play. Tá sa niesla v duchu jednoduchosti, no predstavilo sa aj niekoľko zaujímavých titulov. V nasledujúcich riadkoch si zhrnieme všetko podstatné, čo by nemalo uniknúť hráčovi z „modrého“ tímu.   

Úvod odštartoval azda najznámejší hrdina Crash Bandicoot. Niet lepšieho protagonistu, ktorý formoval celú hernú značku PlayStation. Vďaka prezentácii sme sa dozvedeli, že hra dostane natívnu podporu 4K/60 FPS. Nebudú chýbať adaptívne vibrácie, 3D zvuk a rýchle načítavanie. Aby sme nezabudli, bezplatný upgrade bude dostupný zdarma 12. marca na PS5 a Xbox Series X/S.  

Druhá hra je trochu z iného súdka, ale v našich očiach má veľký potenciál. Returnal ukázal gameplay a bližšie priblížil realitu svetov, medzi ktorými sa budete pohybovať.  Strieľačka z pohľadu tretej osoby vykazuje prvky, ktoré Selene (teda hlavnej postave) znepríjemňujú cestu. Hra Returnal príde na PS5 30. apríla.

Hra The Knockout City bola opäť priblížená počas prezentácie State of Play. Opäť tu máme vybíjanú, ktorá akoby chcela priamo konkurovať hre Fortnite. Hra bude podporovať cross-play naprieč platformami PC (Steam a Origin), Switch, PS4, PS5, Xbox One a Xbox One Series X/S. Vydáva ju Electronic Arts a už teraz sa môžete zaregistrovať na beta test tu.

Sifu je nová hra z dielne štúdia Sloclap. Dočkáme sa jej v druhom štvrťroku na platformách PS4, PS5 a PC exkluzívne cez Epic Games Store. Hra predstavuje strhujúcu intenzitu klasických kung-fu filmov. Autori rozprávajú príbeh mladého študenta kung-fu, ktorý strávil celý život výcvikom. Po brutálnej vražde celej rodiny záhadným atentátnikom beriete spravodlivosť do vlastných rúk.

Solar Ash je nový počin štúdií Ananpurna Interactive a Heart Machine. Počas prezentácie nám ukázali pôsobivý gameplay, ktorý je jednoduchý, no zato rýchly a pohodlný. V hre sa budete snažiť zachrániť svoj svet pre čiernou dierou. Ako budete postupovať, narazíte na väčšie a nebezpečnejšie tvory. Solar Ash vyjde ešte tento rok na platformy PS5 a PS4.

Five Nights at Freedy’s Security Breach  možno nemusíme vo veľkom predstavovať. Napriek zaujímavému názvu si hra získala priaznivcov a teší sa veľkej popularite. Hra opäť ponúka nové priestory, nové atribúty, ale aj nových nepriateľov.

Oddworld: Soulstrom sa po dlhých odkladoch znovu prihovorila novým trailerom. Hra si prešla zmodernizovaným gameplayom, ale stále sa tu nájdu staré známe prvky. Z 2,5D sa občas presunie kamera na 3D, nebude chýbať ani rozpad končatín. Pre členov PS Plus bude Oddworld dostupný úplne zadarmo 6. apríla. V ten istý deň si ju môžeme zahrať aj na PC cez Epic Games Store.

Akčná adventúra z pohľadu tretej osoby, Kena: Bridge of Spirits, urobila skutočný dojem, už keď bola ohlásená v júni 2020. Vývojár Ember Labs predstavil nový gameplay trailer počas prezentácie State of Play. Ukazuje nám ďalší pohľad na svet, ktorý bude Kena skúmať a zároveň na príšery, s ktorými bude na svojich cestách bojovať. Konečne sme sa dočkali aj aktualizovaného dátumu vydania, ktorý bol stanovený na 24. augusta.

Deathloop prirovnáva veľa herných žurnalistov k Bondovkám zo 60. rokov. Úprimne, musíme s nimi súhlasiť. V poradí už tretí gameplay trailer ukázal „guns-and-magic“ bojový režim. Je tam cítiť jasné posolstvo Dishonored série. Akoby aj nie, keď je hra od rovnakého štúdia. Hra ma stanovený dátum vidania 21. mája a bude dostupná cez SteamBethesda.net.

Sony si na záver nechal to najlepšie a vo svojom 5-minútovom videu predvádza zaujímavosti zo sveta Final Fantasy 7 Remake. Dočkali sme sa nových postav Yuffieho a Sonona. Majitelia systému PS5 tiež dostanú možnosti vylepšenia vizuálu a výkonu, ako je vyššie rozlíšenie, lepšie textúry, vizuálne efekty a hrateľnosť v režime 60 FPS

Do hry pribudne aj niekoľko ďalších funkcií, napríklad režim fotografií a nové nastavenie náročnosti. Aktualizácia vylepšení pre majiteľov PS5 bude úplne zadarmo, ale datadisk s podtitulom Intergrade si musíte dokúpiť. Do Final Fantasy 7 sa môžete už teraz ponoriť, ale predstavené novinky budú dostupné 10. júna.