PlayStation Showcase priniesla samé prekvapenia, napr. aj Star Wars remake

Odoberaj novinky cez  Google News
PlayStation Showcase prinieslo viacré prekvapenia, aj remake Star Wars hry
Zdroj: youtube.com

Máme za sebou toľko očakávanú prezentáciu PlayStation Showcase, ktorá so sebou priniesla samé prekvapenia. Aj keď sa najskôr hovorilo o tom, že sa dočkáme prezentácie len tých hier, ktorým sa blíži dátum vydania, nakoniec pri tom neostalo.

Všetko odpálilo oznámenie remakeu Star Wars: Knights of the Old Republic. O tejto „prerábke“ sa hovorilo ešte v apríli, ale oficiálne potvrdenie sme dostali až dnes. Jason Schreier z agentúry Bloomberg v tej dobe hlásal, že ho nemá na starosť štúdio BioWare. To sa dnes potvrdilo. Robí na ňom firma Aspyr. Tá sa špecializuje najmä na porty existujúcich hier na iné platformy a operačné systémy, vrátane hneď niekoľkých Star Wars titulov.

Štúdio Aspyr na začiatku roka kúpila spoločnosť Embracer Group, ktorá vlastní tiež THQ Nordic, Gearbox Software, Koch Media či české Warhorse Studios. Zostáva tak už len zodpovedať jednu dôležitú otázku: Na aké platformy remake vyjde?

Zatiaľ bola potvrdená iba PlayStation 5 verzia, ktorá má časovú exkluzivitu. To znamená, že vyjde zároveň s PC verziou. Hráči na Xbox Series X / S sa titulu dočkajú neskôr.

Pôvodný Star Wars: Knights of the Old Republic dorazil ešte v roku 2003 na prvý Xbox a neskôr sa hra dostala na PC a mobilné telefóny. Star Wars: Knights of the Old Republic 2 – The Sith Lords pripravilo štúdio Obsidian Entertainment a vydalo v roku 2004.

Všetky dôležité informácie, napr. o tom, aké prekvapenia prinieslo PlayStation Showcase, nájdete na našom webe.