PlayStation sa chce viac zamerať na PC. Hľadá nového strategického riaditeľa

Odoberaj novinky cez  Google News
Logo hernej konzoly PlayStation
Zdroj: PlayStation

Japonskému gigantovi, ktorý dlhé roky držal stratégiu exkluzívnych hier pre svoje platformy, sa zdá sa, zapáčil PC trh. Po tom, čo sme sa pred rokmi dočkali uvedenia Crash Bandicoot N. Sane Trilogy na PC, dorazili postupne aj ďalšie veľké tituly. Aj keď pôvodne sa hovorilo o tom, že spoločnosť len chce nalákať hráčov na PlayStation 5, vyzerá to tak, že opak je pravdou.

PlayStation totiž hľadá nového riaditeľa stratégie a plánovania pre segment PC. Kandidát bude musieť pracovať z kalifornského sídla, pričom jeho úlohou bude „priniesť to najlepšie z PlayStationu na trhy a kanály po celom svete.“

„Úspešný kandidát bude zodpovedný za stratégiu a komerčné aktivity našich globálnych predajov a doručí jeden optimalizovaný plán pre predajný rast a komerciu na PC, na aké teritória sa sústrediť a identifikuje budúce sektory a partnerstvá pre komerčný rast,“ píše sa v detailoch pracovnej ponuky.

Ide tak o ďalšiu iniciatívu ako sa viac rozšíriť na poli počítačových portov a ako získať viac mesačných aktívnych užívateľov.