PlayStation potvrdzuje dátum konania prezentácie State of Play

Odoberaj novinky cez  Google News
PlayStation: State of Play súhrn
Zdroj: playstation.com, spawn.sk

Po týždňoch špekulácií, dohadov a nepotvrdených informácií tu konečne máme oficiálne slovo od Sony. Prezentácia State of Play už má dátum konania a prihadzuje aj niekoľko ďalších detailov. Keďže spoločnosť Sony a teda aj PlayStation už tradične chýbali na tohtoročnej E3, nový diel State of Play je medzi hráčmi očakávaný. Medzi hlavné body programu bude patriť aj hra Deathloop.

Prezentácia State of Play sa bude konať 8. júla, teda už tento štvrtok o 23. hodine nášho času. Ak teda chodíte spať skôr a chcete vedieť, či pre nás PlayStation pripravilo, pripravte si aj šálku kávy. Pôjde približne o 30-minútový zostrih, ktorý však bude nabitý hrami a ukážkami. Na prezentácii sa objavia tituly priamo z dielne PlayStation štúdií, ale aj nezávislé hry od tretích strán. Hra Deathloop zaberie podstatnú časť celej prezentácie, až 9 minút. Dozvieme sa detailnejšie informácie priamo od vývojárov.

Bohužiaľ, ak si robíte zálusk na nejaké iné veľké tituly, musíme vás sklamať. PlayStation nepotvrdilo prítomnosť iného podobne veľkého titulu ako je Deathloop na State of Play. Hry ako God of War: Ragnarok a Horizon: Forbidden West na prezentácii teda neuvidíme. Keďže Horizon mal vlastný prezentačný event, dalo sa toto rozhodnutie očakávať. Na druhú stranu nový God of War očakávaný bol, keďže to naznačovali aj leakeri, ktorým sa podarilo odhadnúť dátum konania prezentácie. Dátum teda síce trafili, ale hru nie.

Medzi ďalšie veci, ktoré sa nedozvieme, patrí aj PlayStation VR 2. Neočakáva sa, že tento hardvér vyjde skôr než v roku 2022 a preto je predčasné o ňom hovoriť. Sony však ubezpečuje, že viac informácií o novom Horizone, God of War aj PSVR 2 sa dozvieme už čoskoro.