PlayStation Plus dostane nový kabát. Všetko čo o tom potrebujete vedieť + názor

Odoberaj novinky cez  Google News
PS Plus Collection
Zdroj: playstationlifestyle.net

Niekoľkomesačné špekulácie sa dnes stali skutočnosťou. PlayStation oficiálne predstavilo novú verziu služby PlayStation Plus. Spoločnosť tento rok v júni spojí ponuku služieb Plus a Now, pričom „nová služba“ stále pod menom PlayStation Plus má priniesť viac možností pre predplatiteľov. Tí si budú môcť po novom vybrať z troch rôznych úrovní. Poďme si ich preto predstaviť.

PlayStation Plus Essential

  • Pôjde o tradičnú verziu PS Plus, teda o rovnaký typ služby, na ktorú boli hráči až do utorka 29. marca zvyknutí.
  • Stáť bude 9 €/mesiac, resp. 25 €/kvartálne, resp. 60 €/ročne. V rámci toho získajú dve hry mesačne, exkluzívne zľavy, cloudové ukladanie hier a prístup ku hraniu cez internet.

PlayStation Plus Extra

  • Pri predplácaní tejto edície dostanú hráči obsah z predchádzajúceho typu predplatného a plus k tomu až 400 ďalších hier vrátane tých od PlayStation Studios či iných externých partnerov.
  • Hry si budete môcť stiahnuť a zahrať.
  • Cenovo vás to vyjde na 14 €/mesiac, 40 €/kvartálne resp. 100 €/ročne.

PlayStation Plus Premium/Deluxe

  • K vyššie spomínaným bonusom sa v tomto prípade pridáva ďalších 340 hier vrátane niektorých z PS3 skrz cloudové hranie a ďalšie klasiky z pôvodného PlayStationu, PlayStation 2 a PSP. V prípade niektorých hier má byť k dispozícii aj cloudová technológia. Zároveň má štúdio ponúkať aj trial verzie hier.
  • Cena je stanovená na 17 €/mesiac, 50 €/kvartálne či 120 €/ročne.
  • Pokiaľ hráči z niektorých krajín, napr. aj Slovenska, nemajú doposiaľ prístup k PS Now, bude k dispozícii varianta Deluxe, ktorá bude stáť menej, ale jej obsah sa líšiť nebude. Okrem použitia spomínanej cloudovej technológie.

Spoločnosť zatiaľ neprezradila, kedy presne dôjde k tomuto spojeniu. Vieme len, že by sa tak malo stať v júni, a to v niekoľkých fázach. Najskôr si zmenou prejdú v Ázii, potom ju budú nasledovať Severná Amerika a Európa. Čo sa hier týka, medzi ponúkaným v Extra a Premium/Deluxe majú byť napr. Death Stranding, God of War, Marvel’s Spider-Man, Mortal Kombat 11 či Returnal.

Názor

Okamžite po odhalení tejto informácie, ku ktorému došlo v utorok 29. marca dopoludnia, sa na internete vynorilo množstvo názorov o týchto novinkách. V prvom rade si však musíme uvedomiť, že nejde o GamePass. Japonský herný gigant sa rozhodol ísť zrejme odlišnou stratégiou ako v Xboxe, resp. Microsofte. Nové tituly preto v deň vydania v službe rozhodne čakať netreba, čo koniec koncov potvrdil aj samotný Jim Ryan, CEO spoločnosti PlayStation.

Služba má potenciál zaujať najmä nových hráčov, ktorí sa k PlayStation 5, alebo možno ešte stále 4, dostávajú po prvýkrát. Ak vezmeme do úvahy, že jedna hra na konzolu stojí okolo 60 € (berieme do úvahy staršie hry, ktoré budú v ponuke jednotlivých predplatných), môže ísť aj v prípade najdrahšieho predplatného o celkom dobrú dohodu. Hráči, ktorých by sme mohli označiť za veteránov, resp. skúsenejších, si však na svoje asi veľmi neprídu. Bude preto zaujímavé sledovať, či spoločnosť ponúkne niečo aj pre nich. Chce to však zrejme ešte viac času.