PlayStation oficiálne predstavil dizajn headsetu VR2

Odoberaj novinky cez  Google News
Spoznali sme dizajn VR2 od PlayStation
Zdroj: blog.playstation.com

Spoločnosť PlayStation vo svojom blogu oficiálne predstavila dizajn chystaného VR headsetu PlayStation VR2. Druhá generácia okuliarov pre virtuálnu realitu japonského gigantu vzhľadom nijak nešokuje. Ide o prirodzenú evolúciu pôvodného dizajnu prispôsobenú novšej konzole PS5. Tvorcovia pritom lákajú na nové, už skôr oznámené funkcie.

Novinku predstavil viceprezident spoločnosti Hideaki Nišino. Headset samotný je predstavovaný spoločne s ovládačmi PS VR2 Sense, ktoré už sme videli pred pár mesiacmi. Dominantná je snehovo-biela farba, samotné okuliare sú potom o niečo elegantnejšie, zaguľatenejšie a dizajnovo čistejšie, než ich robustný predchodca.

Dizajnéri vraj pri vývoji mysleli ako na kozmetickú hodnotu, keď práve headset leží niekde v obývačke, tak aj na tú úžitkovú, a to predovšetkým v otázke ergonómie. Okuliare by teda mali byť pohodlnejšie a ešte širšie prispôsobiteľné rôznym veľkostiam a tvarom hláv. Identicky zachovaná zostala zdierka pre jack aj nastaviteľná vzdialenosť od šošovky, na prispôsobenie rôznym očiam.

Naopak medzi novinkami v nastavení je otočné nastavenie šírky medzi šošovkami, čo zjednoduší používanie hráčom, ktorí sa pôvodnému headsetu vymykali vzdialenosťou očí od seba. Headset by samozrejme mal byť tenší a výrazne ľahší. Trochu kuriózna je radosť tvorcov z implementácie výdychov horúceho vzduchu. Ten by mal byť inšpirovaný prieduchmi konzoly PlayStation 5 a údajne ide o najobľúbenejší prvok šéfa designu headsetu Judžina Morisawu.

Posledným detailom je využitie miniatúrnych symbolov tlačidiel PlayStation, ktoré nájdete aj na ovládači DualSense. Krížikmi, štvorčekmi, kolieskami a trojuholníčkami bude posiate aj šasi headsetu. Okrem čisto kozmetického efektu ide aj lepší pocit na dotyk.

Kedy sa dočkáme VR2 headsetu, ktorého dizajn PlayStation už oficiálne ukázal, zatiaľ nie je známe. Herní vývojári však už majú k dispozícii potrebné veci na to, aby na headset mohli pripravovať hry.