PlayStation chce svoje herné značky dostať aj na mobily

Odoberaj novinky cez  Google News
Mobilná hra Uncharted: Fortune Hunter
Zdroj: PlayStation

Podobne ako každá iná väčšia herná spoločnosť, aj Sony sa čoraz viac obzerá po mobilnom trhu. Niet sa čomu čudovať. Či chceme alebo nie, hranie na mobiloch je stále na vzostupe a už teraz existuje niekoľko veľkých titulov aj pre túto platformu. Niečo, čo by sme si pred pár rokmi ani nevedeli predstaviť. Fanúšikovia kvalitných PlayStation hier, ktorý by si ich chceli užiť aj na mobiloch, by sa mohli dočkať.

Samozrejme, nepôjde o plnohodnotný God of War, ktorý si zahráte ako na novom PS5, tak aj na mobile. Sony má záujem priniesť odľahčené verzie známych hier aj na mobilné telefóny. Ide hlavne o využitie značky. Šéf PlayStation, Jim Ryan, tak potešil všetkých mobilných hráčov počas posledného mítingu spoločnosti. Počas neho povedal, že momentálne skúmajú mobilný trh aj s niekoľkými skvelými PlayStation (hernými) značkami. Máme preto ostať naladení a dávať pozor.

“Obsah, ktorý vytvorilo PlayStation Studios za posledných 25 rokov nám priniesol niekoľko kvalitných IP a vytvoril úžasné zážitky a nové dobrodružstvá pre hráčov. Rozmýšľali sme nad tým, ako tieto zážitky a hry vnímajú naši hráči a dosiahli sme úspech v testovaní našich hier aj na mobiloch. Aby sme hráčom poskytli viac možností,” hovorí Jim Ryan vo svojom prejave.

“Mobilná platforma je jednou z takých, na ktorú by sme radi rozšírili našu prácu a priviedli tak milióny ďalších hráčov mimo PlayStation k našej tvorbe,” pokračuje šéf PlayStation. “PlayStation má obrovský katalóg exkluzívnych hier, ktoré by sa mohli dostať aj na mobily a dopĺňať sa tak. Momentálne skúmame mobilný trh s niektorými našimi skvelými značkami, preto ostaňte naladení.”

Sony uzavrelo svoju mobilnú divíziu PlayStation Mobile ešte v roku 2015 no teraz sa zdá, že ju má v pláne obnoviť. Príkladom, ako by to mohlo vyzerať, je aj hra Uncharted: Fortune Hunter. Tá vyšla na mobilné zariadenia ešte v roku 2016.