PlayStation 5 sa vypína úplne inak než PS4

Odoberaj novinky cez  Google News
Ovládač DualSense
Zdroj: playstation.com

Prvé krajiny na svete sa už môžu tešiť z príchodu novej konzoly od Sony – PlayStation 5. Postupne sa preto dozvedáme stále nové a nové informácie, ktoré sú často aj praktického charakteru. Je tomu tak aj čo sa vypínania týka.

O tom, ako konzolu novej generácie od japonskej spoločnosti vypnete, informoval portál GameSpot. Trik spočíva v tlačidle PS Button, ktoré funguje presne opačne než v prípade PS4.

Doteraz ste totiž boli zvyknutí na to, že po stlačení tohto tlačidla na ovládači, ste sa dostali na domovskú obrazovku. Zobrazili sa vám tak vaše hry, pričom medzi prvými boli tie naposledy hrané. Ak ste PS Button podržali, dostali ste sa do tzv. rýchleho menu, kde ste si mohli zvoliť položku napájanie a následne konzolu uspať, reštartovať alebo úplne vypnúť.

V prípade PlayStation 5 však toto tlačidlo funguje presne opačne. Ak sa chcete dostať do rýchleho menu a tým aj k možnostiam napájania, postačí jedno stlačenie. Pri podržaní sa dostanete na domovskú obrazovku.

Samozrejme konzola obsahuje aj tlačidlo vypnutia priamo na nej, takže vypnúť sa dá aj takýmto spôsobom. Na záver len dodáme, že PlayStation 5 u nás bude dostupná od 19. novembra. Faktom však je, že už teraz je beznádejne vypredaná.