PlayStation 5 mala pôvodne vyzerať úplne inak

Odoberaj novinky cez  Google News
PlayStation 5
Zdroj: ign.com

Už o dva dni sa prvé krajiny na svete dočkajú novej konzoly PlayStation 5. Ako vyzerá jej konečný vzhľad už vieme približne 4 mesiace, kedy bola konzola od Sony oficiálne predstavená. Vedzte či nie, pôvodné plány ako mala vyzerať boli o niečo odlišné.

S informáciou prišiel portál GameSpot. Ten sa odvoláva na The Washington Post, ktorý priniesol rozhovor s človekom, ktorý navrhol vzhľad konzoly – Yujin Morisawa. V ňom naznačil, že jeho počiatočné kresby konzoly boli ešte väčšie ako konečný produkt.

„Keď som začal kresliť, bolo to oveľa väčšie. Netušil som, ako sa s tým popasujú inžinieri,“ uviedol Morisawa. „Nakoniec mi povedali, že je to príliš veľké. Takže som to vlastne musel od prvého nákresu trochu zmenšiť.“

Morisawa si od začiatku uvedomoval, že PlayStation 5 musí byť väčšia ako PS4, a to kvôli vnútorným častiam a potrebe vytvoriť priestor pre prúdenie vzduchu a chladenie.

Teraz má ideálnu veľkosť. Ak by to bolo tenšie, prúdilo by do nej menej vzduchu. Rušilo by to dokonca aj hráčov pri hraní,“ uzavrel Morisawa.

Piata generácia PlayStation uzrie svetlo sveta už 12. novembra vo vybraných krajinách. Od 19. novembra bude k dispozícii celosvetovo.