PlayStation 5 je najrýchlejšie predávanou konzolou od Sony

Odoberaj novinky cez  Google News
PlayStation 5 a nový ovládač DualSense
Zdroj: playstation.com

Nová generácia konzol od japonského giganta je tu s nami už niekoľko mesiacov. Aj keď sa stále potýka s problémami s dostupnosťou, predsa len sa jej v týchto dňoch podarilo dosiahnuť významný míľnik. Sony už totiž predalo viac než 10 miliónov kusov PlayStation 5.

S úspechom sa pochválil šéf hernej divízie Jim Ryan. Ako dodal, dosiahnutie tohto čísla neznamená, že spoločnosť teraz zaspí na vavrínoch. Očakávať máme pravý opak.

Hranicu konzola prekonala konkrétne už 18. júla tohto roka. V porovnaní za rovnaké obdobie predala viac kusov konzol, než v prípade PS4.

Aj keď PlayStation 5 putuje do domácnosti rýchlejšie než akákoľvek z našich predchádzajúcich konzol, je pred nami stále veľa práce pretože dopyt po PS5 stále prevyšuje zásoby. Chcem, aby hráči vedeli, že aj keď sa stále potýkame s radou výziev, ktoré pred nás stavia svet, našou absolútnou prioritou zostávajú skladové zásoby,

uviedol Jim Ryan.

Taktiež dodal, že sa konzola nielen výborne predáva, ale hráči ju aj aktívne využívajú a ďalej nakupujú hry. V tomto ohľade vedie Spider-Man: Miles Morales. Titul si pripísal už viac než 6,5 milióna predaných kusov.

Podarilo sa vám už dostať ku PlayStation 5 od Sony? Aké sú vaše dojmy? Podeľte sa s nami v komentároch a nezabudnite pre viac noviniek sledovať náš web.