PlayStation 5 dostane aktuálnejší firmware

Odoberaj novinky cez  Google News
PlayStation 5 a nový ovládač DualSense
Zdroj: playstation.com

Sony pripravuje veľkú aktualizáciu, ktorá sa dotkne firmware v PlayStation 5. Vyjsť má pritom ešte tento rok. So sebou prinesie množstvo noviniek, ktoré však bude treba najskôr otestovať. Z tohto dôvodu sa otvorila registrácia do bety. Japonský gigant o tom informuje vo svojom najnovšom blogu.

Je to vôbec po prvýkrát, čo Sony pozvala samotných hráčov na testovanie nových funkcií pre PS5. Žiaľ, beta nebude dostupná ani pre slovenských, ani pre českých hráčov. Zaregistrovať sa môžu len užívatelia starší ako 18 rokov, s trvalým pobytom v USA, Kanade, Japonsku, Veľkej Británii, Nemecku či Francúzsku.

Či spoločnosť otvorí testovanie aj pre ďalšie regióny sa zatiaľ nevie. Pripomeňme však, že pri PS4 to bolo možné aj tuzemským hráčom. „Šťastlivci“, ktorí budú vybraní, obdržia email a medzi prvými si vyskúšajú novinky pre firmware PlayStation 5. Súčasne budú automaticky zaradení do skupiny potenciálnych účastníkov budúcich beta verzií softvéru systému PS5, a to bez nutnosti ďalšej registrácie.

Na podrobnosti o tom, čo bude obsahovať nová aktualizácia si budeme musieť ešte počkať. Vďaka testerom by sa nejaké informácie mohli objaviť o niečo skôr. Na záver len pripomeňme, že v apríli vyšla aktualizácia, ktorá okrem iného pridala podporu externého USB disku. Na ten však ide inštalovať len PS4 verzie hier.