PlayStation 5 bude mať oveľa viac exkluzivít, hovorí Jim Ryan

Odoberaj novinky cez  Google News
Logo hernej konzoly PlayStation
Zdroj: PlayStation

Šéf Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, sa v poslednom rozhovore pre japonský finančný magazín Nikkei vyjadril aj o exkluzívnych tituloch na konzolu novej generácie – PlayStation 5. Podľa jeho slov sa hráči nemajú čoho obávať. Exkluzívnych titulov vraj bude viac než dosť a máme sa na čo tešiť. Hovorí, že do takzvaných “first-party” štúdií investovali ešte viac peňazí.

Iba pre vysvetlenie, “first-party” štúdiá sú také štúdiá, ktoré v jednoduchosti povedané vlastní Sony a ktoré vytvárajú hry exkluzívne pre ich platformu. Medzi také patrí napríklad Bend Studio, o ktorom sme nedávno písali aj v súvislosti s pokračovaním hry Days Gone 2. Ďalej Guerrilla Games, ktorí stoja za hrou Horizon Zero Dawn. Tá je teraz napríklad zadarmo. Hráčom je určite známe aj štúdio Naughty Dog a to hlavne vďaka hrám The Last of Us alebo Uncharted.

Nenápadné, ale pravidelné investície do PS5 hier

Čo sa týka slov Ryana ohľadom investovania peňazí do týchto štúdií, vyjadril sa následovne: “Potichu ale pravidelne sme investovali a investujeme do vývoja kvalitných PlayStation hier. Môžeme uistiť, že PlayStation 5 bude mať oveľa viac exkluzívneho softvéru, než akákoľvek iná generácia predtým.”

Tieto slová by sa dali vysvetliť tak, že Sony a PlayStation plánuje na konzolu PlayStation 5 oveľa viac exkluzívnych titulov, než mala ktorákoľvek iná PlayStation konzola predtým. Iba pre porovnanie, na konzolu PlayStation 4 vyšlo 67 exkluzívnych hier, či už menej známych, alebo takých, ktoré poznajú aj hráči, ktorí PlayStation nemajú.

Kúpe ďalších štúdií sa PlayStation nebráni

Ako bonus ešte Jim Ryan dodal, že sa nevyhýbajú kúpe ďalších štúdií v budúcnosti. Zatiaľ však neponúkol žiadne konkrétne tvrdenia, iba bežné odpovede, ktoré sa vyskytujú v takýchto rozhovoroch. Mohla by to však byť odpoveď na Microsoft, ktorý nedávno kúpil Bethesdu. Zabezpečil si tak do svojho predplatného Xbox Game Pass hneď niekoľko veľkých titulov.

Čo sa týka konzoly PlayStation 5, tá má už teraz niekoľko exkluzívnych hier. Ide o hry Demon’s Souls remake, Sackboy: A Big Adventure (dostupný aj na PS4) a Spider-Man: Miles Morales. Medzi exkluzívny titul pre PS5 by sa mohol počítať aj Astro’s Playroom, no v tomto prípade ide skôr o technické demo, ktoré bolo pred-inštalované v konzole pri kúpe. Hráči sa však už čoskoro môžu tešiť na ďalšie exkluzívne hry. Napríklad Returnal, ktorý vychádza 30. apríla a Ratchet & Clank: Rift Apart. Ten má vyjsť v júni tohto roku.