fbpx

Plague Inc. dostáva rozšírenie zadarmo, pripravte sa na boj proti globálnej pandémii

Odoberaj novinky cez  Google News
Plague Inc.
Zdroj: ndemiccreations.com

Vývojári z Ndemic Creations vydali novú bezplatnú expanziu svojej populárnej hry na vírusovú genocídu – Plague Inc.. Tá vám umožní bojovať proti globálnej pandémii namiesto jej šírenia. Teraz budete môcť prežiť to, ako nakopete do zadku Covid-19.

V príspevku na webovej stránke štúdia, spoločnosť uviedla, že k expanzii došlo za pomoci odborníkov. Na tomto rozšírení spolupracovali rôzne zdravotnícke organizácie. Koalícia pre pripravenosť na epidémiu (CEPI), Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a Global Outbreak Alert and Response Network (GOARN).

Exppanzia s názvom The Cure je teraz k dispozícii pre iOS a androidy úplne zadarmo, kým nebude pandémia Covid-19 pod kontrolou. „Bolo veľmi náročné zaradiť do hry tak zložitú tému, ale pomoc odborníkov bola neoceniteľná. Plague Inc.: The Cure je vďaka tomu vzdávajúca a pútavá,“ Uviedol zakladateľ štúdia James Vaughan.

„Pred ôsmimi rokmi som si nikdy nepredstavoval, že skutočný svet bude pripomínať hru Plague Inc., alebo že moja hra bude schopná pomáhať vzdelávať a informovať ľudí.“ Na začiatku roka hra zaznamenala príliv hráčov práve dôsledkom pandémie. Na základe toho Ndemic musel do hry pridať varovanie, že hra nie je vedeckým modelom a nemala by sa používať na vzdelávacie účely. Informácie priniesol portál VG247.