Petícia za pokračovanie Days Gone má už tisíce podpisov

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Days Gone
Zdroj: PlayStation

Pred niekoľkými dňami sme vás na našom webe informovali o hre Days Gone a jej pokračovaní, ktoré sa nekoná. Problémom sú najmä očakávania spoločnosti Sony a ich nenaplnenie. V podstate má ísť o to, že hra vraj nebola až tak úspešná a preto sa pokračovania nedočkáme. Hráči teda chytili veci do vlastných rúk a už teraz spisujú petíciu.

Najprv sa vynorili správy o tom, prečo Days Gone nebude mať pokračovanie. Následne s ak téme vyjadril aj jeden z vývojárov. Ten v istom podcaste povedal, že hráči nemôžu očakávať pokračovanie nejakej hry, ak si ju nekúpia za plnú cenu. Chybou je, že hry kupujú vo výpredajoch, alebo čakajú kým bude pridaná do predplatného PS Plus. To samozrejme vyvolalo vlnu kritiky zo strany hráčov.

Petícia bola spustená len nedávno. Pred týždňom mal jej iniciátor radosť z toho, že vyzbieral niečo vyše 100 podpisov. Avšak dnes sa už môže tešiť oveľa vyššiemu číslu. Petícia za pokračovanie Days Gone, ktorú môžete podpísať aj vy na stránke Change.org, má už vyše 88-tisíc podpisov v čase písania tohto článku. Momentálny cieľ je získať aspoň 150-tisíc podpisov, potom sa uvidí, čo ďalej.

Treba však pripomenúť, že táto petícia nemusí vôbec nič zmeniť. Podobné petície vznikali aj keď vyšlo najavo, že nový Assassin’s Creed Valhalla nebude obsahovať české titulky. Hráči vyzbierali podstatné množstvo podpisov, no na rozhodnutí autorov to nič nezmenilo. Na druhú stranu je dobré dať minimálne zodpovedným osobám vedieť, že hráči majú o pokračovanie záujem.

Days Gone čoskoro vychádza aj na platformu PC a my sa na ňu, samozrejme, pozrieme aj v našej recenzii.