PES 2021 ponúkne aktuálne súpisky aj slovenského národného tímu. Kedy?

Odoberaj novinky cez  Google News
PES-2021-EURO-titulka
Zdroj: goal.com

Spoločnosť Konami oznámila, že sa hráči eFootball PES 2021 aktualizovaných súpisiek mužstiev národných tímov, ktoré sa zúčastnia tohtoročného EURA 2020, nateraz nedočkajú. Dátový balíček s označením 7.0 vyjde až na konci júna. Informuje o tom portál Eurogamer.

Koncom júna však bude turnaj EURO 2020, ktorý sa odkladu dočkal kvôli pandémii koronavírusu, vstupovať do svojej vyraďovacej časti. Na vine majú byť problémy s potvrdzovaním súpisiek v skutočnom svete.

Samotný turnaj štartuje 11. júna. Aktualizácia má priniesť kompletné súpisky 24 štátov, ktoré sa ho majú zúčastniť. Očakávať tak môžeme aj náš národný tím a chýbať nebude ani ten český. Okrem toho sa hráči majú tešiť aj na súpisky tých tímov, ktoré sa zúčastnili len kvalifikačnej fázy. Množstvo tímov ešte svoje súpisky nezverejnila, tréneri majú čas do 1. júna. Svoje tímy zatiaľ predstavili napr. Škóti, Francúzi, Nemci či Chorváti.

Autori PES 2021 však už včera vydali obsahový balíček s označením 6.0, ktorý hru rozširuje o niekoľko oficiálnych dresov národných tímov vrátane Talianska, Nemecka či Španielska. Okrem toho aktualizácia prináša aj úpravu tvárí niektorých futbalových hviezd a taktiež oficiálnu výbavu turnajových rozhodcov.

Ani konkurencia však nespí na vavrínoch. Ešte v decembri prišli Electronic Arts s next-gen verziou svojej hry FIFA 21. Ako je však známe, licencie na vrcholné podujatia môže držať len jeden hráč a tak sa fanúšikovia tejto hernej série budú musieť uskromniť, alebo siahnuť po titule od Konami.