PC hráči hry Hitman budú diskriminovaní kvôli exkluzivite

Odoberaj novinky cez  Google News
Hitman 3 gameplay zábery
Zdroj: hitman.com

Hitman 3 ponúka hráčom možnosť zahrať si celú trilógiu „World of Assassination“ v rámci jedného herného klienta. Úrovne z predchádzajúcich dvoch hier sú k dispozícii po importe. Tento obsah je úplne zadarmo pre tých, ktorí vlastnia konzolové hry. Na PC to však zadarmo nebude.

V oficiálnej príručke hry vysvetľuje I0 Interactive herný systém Access Pass. Ide vlastne o bezplatný prístup k obsahu z predchádzajúcich hier Hitman, pokiaľ ich vlastníte. Na PlayStation a Xbox je to možné tým, že prejdete do herného obchodu pre titul Hitman 2. V ňom si budete nárokovať tento Access Pass. Výhodou toho je, že nemusíte mať vložený disk, aby ste mohli tento obsah používať počas hrania Hitman 3.

Pretože verzia pre PC Hitman 3 bude k dispozícii len v Epic Games Store v deň vydania a druhá časť sa v obchode nenachádza, nebudete mať šancu tento Access Pass získať zadarmo. Počas prvých dvoch týždňov, kedy hra bude k dispozícii, sa na tento pass bude vzťahovať 80% zľava. Informácie priniesol portál GameSpot.

Obsah z Hitmana z roku 2016 bude k dispozícii každému, kto si zakúpi hru Hitman 3 do 10 dní od vydania v Epic Games Store. Každý kto si uplatní svoj prvý diel, získa prístup k nej v tretom dieli. Vrátane tých, ktorí si ju pridali do knižnice, keď ju Epic rozdával.

Hitman 3 vyjde 20. januára na Xbox One, Xbox Series X / S, PS4 , PS5, PC a Nintendo Switch prostredníctvom cloudu. Vo verzii pre PS4 môžete hrať dokonca všetky tri hry vo VR. Bude to úplne zadarmo aj na verzii pre PS5, pokiaľ si kópiu kúpite, aby ste zaistili kompatibilitu. Bude však potrebné mať nainštalované obe verzie hry. A Samozrejme používať DualShock 4 namiesto DualSense.