Päť nových next-gen titulov, na ktoré sa už teraz tešíme

Odoberaj naše novinky cez  Google News alebo sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming
Next-gen hry
Zdroj: spawn.sk

Herný svet sa pripravuje na príchod nového hardvéru, ktorý všeobecne označujeme ako next-gen, alebo nová generácia. Bezpochyby so sebou prinesie množstvo vylepšení, nových zážitkov, príbehov a samozrejme aj hier. Veľa hier dostáva next-gen upgrady, alebo pokračovania série aj pre novú generáciu. Poďme sa ale pozrieť na úplne nové tituly, ktoré si s príchodom next-gen konzol zahráme.

GhostWire: Tokyo (PlayStation 5, PC)

Hra GhostWire Tokyo bola prekvapením na minuloročnej konferencii spoločnosti Bethesda. Od predstavenia si fanúšikovia hry neužili veľa informácií. Vieme len obmedzené množstvo o príbehu, zasadení, alebo postavách v hre. Nemôžeme ale zatajiť pocit očakávania, ktorý so sebou táto mysteriózna RPG hra od štúdia Tango Gamework prináša.

Z toho čo doposiaľ vieme môžeme usúdiť, že hra sa bude odohrávať v uliciach Tokia. Hlavný hrdina sa bude za pomoci svojich špeciálnych schopností snažiť ochrániť japonský ľud pred nebezpečenstvom. Už len pri pohľade na prvý trailer padá sánka a preto môžeme očakávať naozaj ambiciózny herný titul.

Project Athia (PlayStation 5, PC)

Titul, o ktorom tiež nie je známych veľa informácií. Posledné novinky, ktoré Athiu spomínajú sme vám priniesli aj na našom webe. Vtedy prostredníctvom správy, že hráči objavili na Twitteri účet pre Final Fantasy 16. Mnohí sa totiž domnievajú, že práve Final Fantasy 16 sa ukrýva pod kódovým označením Project Athia. Square Enic sa však už skôr vyjadrilo, že Athia je úplne nová herná značka, takže nové Final Fantasy to asi nebude.

Tento projekt má na starosti štúdio Luminous Productions a v traileri nám neukázali nič viac než krátku prechádzku nebezpečným prostredím. Z toho však veľa usúdiť nevieme. Aj napriek tomu sa však z videa dá vyčítať zopár detailov. Napríklad si môžeme všimnúť vplyv Final Fantasy na schopnosti hlavnej postavy. Sú si celkom podobné. Štúdio, ktoré na Athii pracuje totiž vytvára aj Final Fantasy. Rôzne lokácie a prostredie naznačujú, že Project Athia bude zábavný titul, na ktorý sa navyše bude dobre pozerať.

Returnal (PlayStation 5)

Napriek tomu, že ide o exkluzívny titul pre konzolu PlayStation 5, Returnal si neužil toľkej slávy a pozornosti aká sa dostala hrám ako Marvel’s Spider-Man: Miles Morales a Horizon Forbidden West. Ako exkluzivita pre novú generáciu konzoly má potenciál byť rovnako zaujímavou.

Štúdio, ktoré za hrou stojí sa volá Housemarque a pri tomto titule odbočili zo zabehaných koľají. Na svedomí totiž majú už niekoľko arkádových titulov. Tento sa radí do žánru sci-fi trilerov. Bohužiaľ, ani o tejto hre zatiaľ nemáme podrobnejšie informácie, iba video, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

The Medium (Xbox Series X, PC)

Štúdio Bloober Team je už známe svojimi horovými titulmi ako Blair Witch a Layers of Fear. Stavili teda na to, čo im ide najlepšie. Tentoraz pre nás chystajú hororovú hru, v ktorej budeme ohýbať realitu. V hre hráte za takzvané médium menom Marriane. Vašou úlohou bude prepínať sa medzi svetom živých a svetom duší.

Okrem strašidelného nádychu vás hra určite zaujme aj hudbnou zložkou, o ktorú sa postará známy Akira Yamaoka zo série Silent Hill. Hra The Medium bude dostupná už počas týchto sviatkov. Ak máte chuť počas Vianoc na trocha strachu, určite by ste tento titul mali sledovať.

Avowed (Xbox Series X, PC)

Podobne ako množstvo iných hráčov po celom svete, ani my sme sa nemohli nabažiť minuloročnej hry od Obsidian Entertainment – The Outer Worlds. Hra síce mierne sklamala svojim kratším príbehom, no bola výborne technicky vyladená a ponúkla poriadnu porciu zábavy. Obsidian nezaspáva na vavrínoch a už aj pracuje na novinke s názvom Avowed.

Vývojári nám ponúkli skvelo vyzerajúci trailer, z ktorého sme mali možnosť zistiť zopár detailov. Hra sa vzhľadom a zasadením podobá na svet Pána prsteňov, respektíve Elder Scrolls série. Ak by sme The Outer Worlds mohli brať ako príklad toho, ako bude Avowed vyzerať, máme sa veru na čo tešiť.

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Takto vyzerá víkendová nádielka platených Android aplikácií a hier, ktoré z Google Play stiahnete zadarmo! 19. septembra 2020
  Víkend máme v plnom prúde a spolu s ním vám prinášame víkendovú nádielku platených Android aplikácií a hier, ktoré môžete stiahnuť po obmedzený čas zadarmo. Na zozname nižšie nájdete celkovo 8 aplikácií, z ktorých vám dávame do pozornosti Crypt-It – Encrypt, Share, Decrypt. Ide o aplikáciu, pomocou ktorej si môžete zaheslovať dáta v mobile. Zároveň […]
  Martin Borko
 • Amazfit Band 5 je predstavený. Ide o dvojičku Mi Band 5 náramku s funkciami, ktoré staršiemu súrodencovi chýbajú 19. septembra 2020
  Globálne predstavenie náramku Mi Band 5 bolo pre mnohých z nás sklamaním. Dôvodom je, že náramok postrádal viacero funkcionalít v porovnaní s jeho čínskou verziou. Neskôr sa objavili správy, že by mohol byť neskôr predstavený nový Amazfit Band náramok, ktorý by dostal chýbajúce funkcie. Tak sa aj stalo. Amazfit Band 5:  vylepšený Mi Band 5 náramok Portál xiaomiadictos.com […]
  Martin Borko
 • Nová nádej pre Huawei? AMD dostalo od USA licenciu, je tam však ešte jedno „ALE“ 19. septembra 2020
  Huawei smartfóny patria medzi najpopulárnejšie zariadenia na svete. Ich budúcnosť je však v súčasnosti na vážkach. Dôvodom sú sankcie zo strany americkej vlády, ktoré obmedzili dostupnosť jednotlivých komponentov, ktoré sú vyrábané americkými technológiami. V praxi to znamená, že spoločnosti vyrábajúce jednotlivé komponenty, napríklad procesory, americkými technológiami, ich nemôžu predávať čínskemu gigantovi. Najvypuklejšia situácia je okolo procesorov, […]
  Martin Borko
 • Pre ktoré Samsung smartfóny a kedy môžeme očakávať One UI 3.0 v kombinácii s Androidom 11? 19. septembra 2020
  Predstavenie Androidu 11 sa odohralo relatívne nedávno. Konkrétne 8. septembra. Spolu s jeho predstavením používatelia smartfónov sa logicky začali pýtať, kedy a pre koho bude dostupný. Nie tak dávno sme sa venovali Xiaomi, či Huawei smartfónom, tentokrát sme sa pozreli na Samsung zariadenia vrátane nadstavby One UI 3.0, ktorá bola rovnako predstavená len nedávno. Samsung […]
  Martin Borko
 • Ako Elon Musk mení svet, v ktorom žijeme? #1 19. septembra 2020
  Elon Musk, šéf automobilovej spoločnosti Tesla a súkromnej vesmírnej spoločnosti SpaceX, je muž s jasnou víziou. Okrem plánu kolonizovať Mars prináša aj zariadenie Neuralink, ktoré by mohlo byť „liekom“ pre ľudí trpiacich paralýzou, rôznymi závislosťami a podobne.  Jeho spoločnosti prinášajú revolučné inovácie v oblastiach využitia energie, cestovania, či komunikácie. Dnes sa pozrieme na tri spoločnosti, […]
  Richard Zliechovský
Zaujímavý článok
Devil May Cry 5 - Vergil - Special Edition
Devil May Cry 5: Special Edition potvrdený pre PlayStation 5