Päť nových next-gen titulov, na ktoré sa už teraz tešíme

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
Next-gen hry
Zdroj: spawn.sk

Herný svet sa pripravuje na príchod nového hardvéru, ktorý všeobecne označujeme ako next-gen, alebo nová generácia. Bezpochyby so sebou prinesie množstvo vylepšení, nových zážitkov, príbehov a samozrejme aj hier. Veľa hier dostáva next-gen upgrady, alebo pokračovania série aj pre novú generáciu. Poďme sa ale pozrieť na úplne nové tituly, ktoré si s príchodom next-gen konzol zahráme.

GhostWire: Tokyo (PlayStation 5, PC)

Hra GhostWire Tokyo bola prekvapením na minuloročnej konferencii spoločnosti Bethesda. Od predstavenia si fanúšikovia hry neužili veľa informácií. Vieme len obmedzené množstvo o príbehu, zasadení, alebo postavách v hre. Nemôžeme ale zatajiť pocit očakávania, ktorý so sebou táto mysteriózna RPG hra od štúdia Tango Gamework prináša.

Z toho čo doposiaľ vieme môžeme usúdiť, že hra sa bude odohrávať v uliciach Tokia. Hlavný hrdina sa bude za pomoci svojich špeciálnych schopností snažiť ochrániť japonský ľud pred nebezpečenstvom. Už len pri pohľade na prvý trailer padá sánka a preto môžeme očakávať naozaj ambiciózny herný titul.

Project Athia (PlayStation 5, PC)

Titul, o ktorom tiež nie je známych veľa informácií. Posledné novinky, ktoré Athiu spomínajú sme vám priniesli aj na našom webe. Vtedy prostredníctvom správy, že hráči objavili na Twitteri účet pre Final Fantasy 16. Mnohí sa totiž domnievajú, že práve Final Fantasy 16 sa ukrýva pod kódovým označením Project Athia. Square Enic sa však už skôr vyjadrilo, že Athia je úplne nová herná značka, takže nové Final Fantasy to asi nebude.

Tento projekt má na starosti štúdio Luminous Productions a v traileri nám neukázali nič viac než krátku prechádzku nebezpečným prostredím. Z toho však veľa usúdiť nevieme. Aj napriek tomu sa však z videa dá vyčítať zopár detailov. Napríklad si môžeme všimnúť vplyv Final Fantasy na schopnosti hlavnej postavy. Sú si celkom podobné. Štúdio, ktoré na Athii pracuje totiž vytvára aj Final Fantasy. Rôzne lokácie a prostredie naznačujú, že Project Athia bude zábavný titul, na ktorý sa navyše bude dobre pozerať.

Returnal (PlayStation 5)

Napriek tomu, že ide o exkluzívny titul pre konzolu PlayStation 5, Returnal si neužil toľkej slávy a pozornosti aká sa dostala hrám ako Marvel’s Spider-Man: Miles Morales a Horizon Forbidden West. Ako exkluzivita pre novú generáciu konzoly má potenciál byť rovnako zaujímavou.

Štúdio, ktoré za hrou stojí sa volá Housemarque a pri tomto titule odbočili zo zabehaných koľají. Na svedomí totiž majú už niekoľko arkádových titulov. Tento sa radí do žánru sci-fi trilerov. Bohužiaľ, ani o tejto hre zatiaľ nemáme podrobnejšie informácie, iba video, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

The Medium (Xbox Series X, PC)

Štúdio Bloober Team je už známe svojimi horovými titulmi ako Blair Witch a Layers of Fear. Stavili teda na to, čo im ide najlepšie. Tentoraz pre nás chystajú hororovú hru, v ktorej budeme ohýbať realitu. V hre hráte za takzvané médium menom Marriane. Vašou úlohou bude prepínať sa medzi svetom živých a svetom duší.

Okrem strašidelného nádychu vás hra určite zaujme aj hudbnou zložkou, o ktorú sa postará známy Akira Yamaoka zo série Silent Hill. Hra The Medium bude dostupná už počas týchto sviatkov. Ak máte chuť počas Vianoc na trocha strachu, určite by ste tento titul mali sledovať.

Avowed (Xbox Series X, PC)

Podobne ako množstvo iných hráčov po celom svete, ani my sme sa nemohli nabažiť minuloročnej hry od Obsidian Entertainment – The Outer Worlds. Hra síce mierne sklamala svojim kratším príbehom, no bola výborne technicky vyladená a ponúkla poriadnu porciu zábavy. Obsidian nezaspáva na vavrínoch a už aj pracuje na novinke s názvom Avowed.

Vývojári nám ponúkli skvelo vyzerajúci trailer, z ktorého sme mali možnosť zistiť zopár detailov. Hra sa vzhľadom a zasadením podobá na svet Pána prsteňov, respektíve Elder Scrolls série. Ak by sme The Outer Worlds mohli brať ako príklad toho, ako bude Avowed vyzerať, máme sa veru na čo tešiť.

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Huawei pracuje na kamerovom module, aký sme doposiaľ ešte nevideli 29. novembra 2020
  Huawei by mohol v nadchádzajúcej vlajkovej lodi z modelového radu „P“ priniesť kameru, akú sme doposiaľ ešte v smartfóne nevideli. Ide konkrétne o nový kamerový modul, ktorý využíva tekuté šošovky. Odhaľuje to najnovší patent spoločnosti, na ktorý poukazuje portál Gizmochina.com. Podľa publikovaných správ, nová technológia kvapalných šošoviek by sa mala začať vyrábať už v priebehu nasledujúceho roka. Mohla by sa […]
  Martin Borko
 • Telekom opäť rozdáva 15 GB dátový balíček. Aktivovať si ho môžu všetci zákazníci s paušálmi 29. novembra 2020
  Zákazníci slovenského Telekomu si môžu už od zajtrajšieho dňa, t.j. 30.11., aktivovať bezplatný balíček až 15 GB dát. Pomerne veľký predvianočný darček od slovenského Telekomu si môžu v mobilnej aplikácii aktivovať všetci zákazníci s aktívnymi paušálmi. Balíček je dostupný pre takmer všetkých zákazníkov Bezplatný 15 GB dátový balíček je podľa Telekomu určený pre rezidenčných a […]
  Tomáš Sedláček
 • Prečítajte si príbeh kapitána, ktorý visel za nohy z lietadla, 5-tisíc metrov nad zemou 29. novembra 2020
  V roku 1990 došlo k nehode na palube lietadla British Airlines. Jedno z okien v pilotnej kabíne sa uvoľnilo a jeden z pilotov bol vytiahnutý cez okno von z lietadla. Šťastím bolo, že nohy ostali v kabíne, a tak ho mohla posádka držať, kým sa kopilot pokúsil o núdzové pristátie, píše portál IFLScience. Konkrétne išlo o let s číslom 5390, ktorý odlietal z letiska v […]
  Richard Zliechovský
 • Teória veľkého tresku ukrýva veľa nejasností: Britský astrofyzik si dokonca myslí, že je nesprávna 28. novembra 2020
  Jeden z teoretických fyzikov inštitútu MIT, Alan Guth, tvrdí, že teória veľkého tresku mnohé veci nevysvetľuje. Nevieme čo explodovalo, prečo to explodovalo, alebo čo sa dialo pred veľkým treskom, píše portál DailyGalaxy. Teória veľkého tresku je tou najpopulárnejšou teóriou od čias Einsteinovej teórie relativity. Aj astronóm Carl Sagan tvrdil, že ak ju chceme prijať, potom sa […]
  Richard Zliechovský
 • Objav života na Marse by bola pre ľudstvo zlá správa, kvôli teórii veľkého filtra 28. novembra 2020
  Ak nás čítate, určite ste si všimli sériu článkov, ktoré vysvetľujú Fermiho paradox a jeho možné riešenia. V skratke, Fermiho paradox tvrdí, že vo vesmíre existuje veľká pravdepodobnosť existencie života. Paradox je v tom, že doteraz sme nenašli žiadne dôkazy o jeho existencii. Portál IFLScience píše, že ak by sa nám podarilo objaviť život na Marse, pravdepodobne by nešlo […]
  Richard Zliechovský
Zaujímavý článok
Cyberpunk 2077 - ilustračná foto
Cyberpunk 2077 už naozaj vyjde, ubezpečuje CDPR investorov