P.T. demo si na PlayStation 5 nezahráme

Odoberaj novinky cez  Google News
P.T. si na PS5 nezahráme
Zdroj: gamerevolution.com

Majitelia PS5 si nebudú môcť zahrať ukážku hry Silent Hill, ktoré dostalo názov P.T. na svojich konzolách. Ako uvádza Polygon, kultová ukážka hororového hitu už nebude prenosná z PS4 na PS5 ani pomocou spätnej kompatibility. Zo začiatku bolo možné preniesť demo PT na PS5 a zahrať si ho. Táto funkcia však bola v určitom okamžiku odstránená.

To dalo fanúšikom nádej, že hororová ukážka od Konami bude žiť naďalej aj po tom, ako bola odstránená z PlayStation Store, v roku 2015. P.T. bolo oznámené na Gamescome v roku 2014 tvorcom Metal Gear, Hideo Kojimom a počas niekoľkých prvých týždňov bolo stiahnuté viac než miliónkrát.

Hlavnú úlohu si mal zahrať herec Norman Reedus. Projekt bol však zrušený a táto spolupráca sa preniesla a vyústila v hre Death Stranding. V nej si zahrali aj ďalšie známe mená ako napríklad Guillermo del Toro alebo aj Mats Mikelson.

Kojima a Konami mali akýsi verejný spor, ktorý vyústil okrem zrušenej hry aj do prepustenia Hidea Kojimu. K prístupu Konami sa vyjadril aj samotný Guillerom del Toro a popísal ho ako zlý a neprofesionálny.