Oznámili The Outer Worlds 2 počas E3 konferencie

Odoberaj novinky cez  Google News
The Outer Worlds 2 oznámený na E3
Zdroj: youtube.com, spawn.sk

Počas spoločnej prezentácie Xbox a Bethesda Games predstavili pokračovanie kritikmi vysoko oceňovaného sci-fi simulátoru od vývojárov Obsidian Entertainment. The Outer Worlds 2 bol v rámci E3 ohlásený pre Xbox Series X/S. Ide o titul výhradne pre next-gen generáciu.

Trailer toho síce veľa neprezradil a ani neukázal hrateľnosť, ale hneď bolo jasné, že humorný a „urážliví“ scenár z prvého dielu sa vráti v pokračovaní. The Outer Worlds je RPG z pohľadu prvej osoby v typickom štýle Obsidiánov zo série Fallout.

Pôvodná hra si od kritikov na stránke Metacritic odniesla dobré hodnotenie, až 82 bodov. Čo je viac dôležité je skutočnosť, že Obsidian si našiel svoju vlastnú cestu v priestore medzi RPG od Bethesdy a BioWare, a to je vynikajúce. Po tom, čo Obsidian získal Microsoft, nebolo jasné, čo sa zo sériou stane. Nedávno sa potvrdilo, že nový majiteľ spoločnosti plánuje ďalšiu budúcnosť pre túto značku.

Spomínaný trailer však neukázal nič konkrétne. Dozvedeli sme sa len to, čo hra mať určite nebude a čo by každá dobrá hra určite mať mala. Samozrejme to všetko bolo spracované v humornej groteske. Ukážka však pútala a zaujala, čo by v podstate každý trailer mal spĺňať.

Na našom webe nájdete aj ďalšie zaujímavé články z tejto konferencie rovnako ako aj celý súhrn konferenciou Xbox a Bethesda. Jednou z najzaujímavejších ukážok bola jednoznačne nová Forza Horizon 5. O tej si viac môžete prečítať v tomto článku.

Oznámením The Outer Worlds 2 tohtoročná E3 rozhodne nekončí, takže ďalej sledujte náš web, aby vám nič podstatné neuniklo.