Ovládač Google Stadia konečne podporuje nové pripojenia

Odoberaj novinky cez  Google News
Ovládač Google Stadia
Zdroj: slashgear.com

Ovládač Google Stadia odteraz konečne podporuje zvukové zariadenia s USB-C pripojením. Konkrétne ide o vybrané tzv. náhlavné súpravy a slúchadlá. Informáciu priniesol portál The Verge.

Pri hraní prostredníctvom Chromecast-u alebo cez webový prehliadač teraz môžete ľahko pridať slúchadlá či mikrofón. Medzi podporovanými zariadeniami sú tak napr. Google’s Pixel, Asus ROG Delta, či niektorí z SteelSeries Arctis 1 hernej súpravy.

Hráči navyše môžu naďalej používať aj zabudovaný 3,5 mm jack. Nepáči sa im však, že na podporu USB-C pripojenia museli čakať takmer rok. Doteraz bol totiž port k dispozícii len na nabíjanie samotného ovládača, alebo na pripojenie k smartfónu či počítaču.

Bezdrôtový ovládač, ktorý Google predával za približne 70 €, nebol celkom bezdrôtový, pokiaľ ste nehrali prostredníctvom Chromecast-u Ultra. Aj to pridali až sedem mesiacov po spustení služby.

Ovládač navyše stále nepodporuje Bluetooth pripojenia. Podľa spoločnosti sa tak stane v prvej polovici roka 2021. Hráčom tak neostáva nič iné než si počkať.

Na záver len dodáme, že Google Stadia doposiaľ svoju službu slovenským hráčom neponúka. Kedy sa tak stane doteraz nie je známe.