Ovládač DualSense by mohol rozpoznať užívateľov, naznačuje to patent

Odoberaj novinky cez  Google News
Ovládač DualSense
Zdroj: Twitter (Geoff Keighley)

Iba nedávno sa na internete objavil nový schválený patent pre ovládač DualSense ku konzole PlayStation 5. Podľa neho by nový ovládač mal rozpoznať užívateľov, ktorí ho držia. Konkrétne podľa spôsobu, akým ho držia.

Ako prvý o tom informoval magazín VGC, ktorý píše podrobnejšie aj o tom, ako by táto funkcia mala fungovať. Keďže DualSense má množstvo senzorov, vrátane gyroskopu a akcelerometru, mohol by túto telemetriu využívať aj na rozoznanie užívateľov. Tieto dáta by podľa patentu mal DualSense priebežne zbierať a vyhodnocovať.

Ak ovládač zaznamená zhodu so svojou databázou, mal by ponúknuť prihlásenie daného užívateľa. To by vyriešilo problém s neustálym sa prihlasovaním a odhlasovaním z konzoly. Je to užitočné najmä v prípadoch, keď jednu konzolu využíva viac ľudí.

Nie je to len výhrada DualSense

Tento patent nespomína len DualSense. Podľa všetkého by túto technológiu mohli využiť aj staršie ovládače DualShock, PSVR a ovládače Move Motion. Upozorňujeme však, že spoločnosti si patenty registrujú takmer každý deň a nie každý sa nakoniec dostane aj k užívateľom.

Medzi ďalšie zaujímavé patenty, ktoré si Sony dalo zaregistrovať, patrí napríklad aj cloudové hranie PS1, PS2 a PS3 hier na novej konzole PS5. Hovorí sa aj o inteligentnom pomocníkovi, ktorý vám pomôže v prípade, že ste sa v hre zasekli.

Koľko z týchto patentov uvidíme nakoniec aj pri používaní konzoly PlayStation 5 ukáže čas. Môžeme len dúfať, že čo najviac.