Overwatch dostáva novú mapu inšpirovanú Tokiom

Odoberaj novinky cez  Google News
Nová mapa v hre Overwatch
Zdroj: YouTube (PlayOverwatch)

Volá sa Kanezaka, ide o deathmatch mapu a ako inšpirácia jej poslúžilo slávne mesto Tokio. Populárna hra Overwatch dostala nový prírastok do portfólia máp. Tak, ako je už v tejto hre zvykom, nejde len o suchú mapu s pár odkazmi na japonskú kultúru. Obsahuje množstvo detailov, ktorými sú vývojári známy.

Zaujme už na prvý pohľad. Na mape nájdete sprístupnenú aj mačaciu kaviareň, rôzne obchody a dokonca aj hrnčiarsku dielňu. Na prezeranie si výkladov však nebude veľmi čas, keďže na mape sa budú odohrávať vaše tvrdé súboje o víťazstvo. Vydanie mapy Kanezaka je známe už dlhšiu dobu a v decembri o nej viac porozprával Jeff Kaplan.

Vo videu potvrdil, že mapa bude obsahovať množstvo easter eggov a odkazom na budúce príbehy hry Overwatch. Možno aj nejaké odkazy na Overwatch 2. Okrem iného Jeff prezradil, že spomínaná mačacia kaviareň obsahuje reálne fotografie mačiek, ktoré patria členom štúdia. Spolu s príchodom novej mapy spustil Blizzard aj špeciálny mini-event.

V ňom môžete získať skin na Hanza, sedem unikátnych sprejov a jeden hráčsky avatar. tento mini-event potrvá od 12. do 25. januára a získať odmeny môžete úplne jednoducho. Stačí vyhrávať zápasy v módoch Quick Play, Arcade alebo Competitive. Tri výhry vám zabezpečia avatar, šesť výhier Yōkai sprej a deväť výhier spomínaný skin.