Outriders – tipy a triky, ktoré vám pomôžu pri hraní

Odoberaj novinky cez  Google News
Outriders - tipy a triky, ktoré vám pomôžu pri hraní
Zdroj: spawn.sk

Novinka Outriders prilákala k počítačom a konzolám množstvo hráčov. Tak ako pri každej novej hre, aj pri tejto možno máte problém “dostať sa do toho”. Hra sa totiž rýchlo mení a postupovať ňou budete relatívne rýchlo. Preto sme dali dokopy desať tipov, ktoré vám pomôžu pri hraní Outriders nie len na začiatku, ale aj neskôr počas hry.

Týchto desať tipov je takpovediac z rôznych kategórií. Zameriame sa na to, ako sa dostať k lepším veciam, ako nezomrieť v prehustenom súboji a ako pochopiť vytváranie a vylepšovanie nových vecí. Dôležité je porozumieť aj úrovniam herného sveta a tomu, ako funguje loot. To všetko sa vám pokúsime vysvetliť v jednoduchých ale užitočných tipoch, ktoré nájdete nižšie.

Do súboja s päsťami

V Outriders máte k dispozícií hneď niekoľko skvelých super-schopností, ktoré vám pomôžu premôcť vlny nepriateľov. To je, samozrejme, užitočné. Avšak mali by ste sa naučiť používať svoje päste a útoky na blízko. Dávajú veľké poškodenie a často krát sú aj smrteľné. Dokážu vás uchrániť napríklad v prípade, že ste pritlačený k stene a nemáte sa kam schovať.

Možno si tiež myslíte, že sú iba záloha a ich úlohou je dostať vás zo šlamastiky. Opak je pravdou, rýchly útok nablízko sa má používať hlavne v útoku, respektíve na jeho začiatku. Niekedy totiž nemáte na výber a na nepriateľov budete musieť vybehnúť priamo. Odporúčame napríklad šprintovať a použiť útok na blízko. Vaša postava sa hodí dopredu a všetkou silou “vrazí päste do zeme”, čo nepriateľov určite prekvapí. Tento útok je vhodný najmä pre klasy Devastator a Trickster.

Žiadne citové záväzky

Nenechajte sa citovo naviazať na jednu zbraň. Ak nájdete konečne niečo, čo vám vyhovuje, no vzápätí lepšiu zbraň, určite si ju vymeňte. Nie len z logického hľadiska, že potrebujete čo najväčšiu palebnú silu, ale aj z praktického hľadiska. S vašou zbraňou, ktorú máte práve v ruke, aj tak dlho nevydržíte. Skôr či neskôr ju vymeníte, tak prečo nie hneď?

Zo začiatku je dobrou taktikou jednoducho predávať alebo rozoberať staré a menej kvalitné vybavenie a vybaviť sa novým. Okamžite v momente, keď lepšie vybavenie nájdete. To vám umožní ľahšie zdolať prvých bossov v hre. Okrem toho získate cenné skúsenosti a môžete experimentovať so svojou výbavou. Zistíte čo s čím funguje a ako dobre.

Nezabudnite objavovať svet

Mohlo by sa vám jednoducho stať, že premeškáte skvelý loot. Outriders síce nie je hra s otvoreným svetom, to vám však v tomto prípade hrá do karát. Nemusíte zdĺhavo chodiť po celom svete a hľadať ukryté poklady. Stačí len poriadne preskúmať oblasť, v ktorej sa práve nachádzate. Outriders je veľmi štedrá hra a takmer na každom kroku nájdete krabicu. Či už to budú náboje, alebo niečo lepšie. Myslite na to, že Outriders je RPG hra, takže súčasťou vášho hrania by malo byť objavovanie nových oblastí, preskúmavanie a takpovediac dávanie si načas. Nemáte sa kam ponáhľať.

Základom je čistý inventár

Je to podobné, ako keď máte neporiadok v izbe. Či si to už priznáte alebo nie, ak sa neporiadok nahromadí, začnete byť nervózny a bez nálady. Úplne rovnaké je to aj v hrách. Ak máte preplnený inventár vecami, ktoré ani neviete na čo sú, prestane vás to baviť. Dajte si inventár do poriadku, nech ho máte čistý a prehľadný. Avšak, nejde len o vaše duševné zdravie a pohodu, má to aj praktický význam.

Nepotrebné veci môžete rozložiť a získať materiál. Najprv si však musíte odomknúť crafting. Ten sa odomyká v istej pasáži hry, no odomknete si ho relatívne rýchlo. Od toho momentu si dávajte pozor na to, čo máte v inventári. Niektoré veci stojí za to rozložiť. Ak budete mať šťastie a narazíte na zbrane a výbavu lepšej kvality, budú obsahovať aj vylepšenia. V takom prípade dané vybavenie nepredávajte, ale rozložte. Ak ho, samozrejme, nechcete. Rozklad vám totiž vráti vylepšenie, ktoré daná výbava obsahovala a môžete ho použiť na niečo, čo práve používate.

Vylepšujte si svoju obľúbenú zbraň

Ako sme už spomínali, Outriders je naozaj štedrá hra. Dobrý loot nájdete na každom kroku, no treba poznamenať, že aj ten najlepší loot môže byť ešte o niečo lepší. Vždy keď vyhodíte staré vybavenie za lepšie, doprajte si chvíľu a nasaďte doň vaše obľúbené vylepšenie. To vám umožní aj s novým vybavením pokračovať v takom štýle hrania, aký vám vyhovuje.

Za predpokladu, že budete dodržiavať naše predchádzajúce rady a rozoberať, respektíve predávať nepotrebné veci, už čoskoro budete plávať v materiáloch, ktoré potrebujete na vytvorenie týchto vylepšení na veci.

Aby vám neušiel žiadny ďalší loot

V zápale súboja alebo objavovanie je niekedy ťažké dopriať si pár sekúnd a pozbierať zo zeme všetok loot. Možno máte spoluhráča, ktorý sa príliš ponáhľa a spustí cut-scénu skôr, ako stihnete zo zeme pozbierať všetky vzácne predmety. V takom prípade vám odporúčame zapnúť si v hre auto-loot. Ako už názov napovedá, už sa viac nebudete musieť trápiť so zbieraním predmetov zo zeme. Akonáhle otvoríte krabicu, alebo prejdete okolo predmetu, ktorý padol z nepriateľa, vaša postava ho automaticky zoberie.

Urobiť tak môžete v menu. Zamierte si to do herného menu, pod záložkou Gameplay nájdete položku “Autoloot Minimum Rarity”. Toto nastavenie vám dáva možnosť zvoliť si minimálnu kvalitu predmetov, ktoré automaticky dvihnete zo zeme. Prednastavená voľba je na najvyššiu kvalitu, no my odporúčame, aspoň zo začiatku, nastaviť úplne najnižšiu hodnotu. Vždy je lepšie zobrať všetko a predať / rozložiť na materiál, ako si to nevšimnúť.

Dbajte na svoje súkromie

Outriders je hra, ktorú môžete hrať s inými hráčmi. Nemusia to byť len vaši priatelia a hráči, ktorých pozvete. Prednastavená voľba umožňuje všetky hráčom z akejkoľvek platformy pripojiť sa k vám a hrať s vami. Aj keď to pre niekoho skvelá vec a na papieri to určite znie dobre, stojí za zváženie zmena týchto nastavení. Predsa by ste nechceli, aby nejaký “random týpek” kazil hru.

V takom prípade si to opäť namierte do herného menu a nastavení. Opäť po dzáložkou Gameplay nájdete položku Default Game Privacy. V skutočnosti je hneď pod nastavením, ktoré sme ukazovali v predchádzajúcom tipe. Ako vidíte, východzia hodnota je nastavená na Open a to chcete zmeniť. Jedným kliknutím doľava zmeníte svoju hru z otvorenej na súkromnú. Ak chcete umožniť aspoň priateľom pridať sa, môžete si zvoliť Friends Only.

Starajte sa o svoj strom schopností

Keďže Outriders je RPG hra, obsahuje aj strom schopností, ktorý určite nesmie uniknúť vašej pozornosti. Ten je rozdelený do troch kategórií, ktoré si môžete vylepšovať. Počas hry síce nezískate toľko bodov, aby ste si mohli vylepšiť na maximum všetky tri kategórie, ale o to viac je to zaujímavé. Musíte sa sami rozhodnúť, kam investujete vaše ťažko získané body a akým štýlom chcete ďalej hrať.

Ak sa ale v priebehu hry rozhodnete inak, nemusíte sa ničoho báť. Všetky body sa dajú resetovať a priradiť nanovo. Opäť teda napíšeme, aby ste sa nebáli experimentovať a zistiť, aký štýl hrania vám vyhovuje najviac. Každá kategória prináša iné výhody a tak ako aj v skutočnom živote, ani v Outriders jednoducho nemôžete mať všetko, po čom túžite. Niektoré schopnosti vám vylepšia zbrane, niektoré pomôžu pri lootovaní a niektoré zas k tomu, aby ste v súboji viac vydržali. Dvere však máte otvorené všade, takže je to na vás.

Venujte pozornosť úrovniam sveta

Ouotriders ponúka akési rozdelenie úrovní sveta, v ktorom hráte. Čím lepšie vybavenie máte, čím viac hráte a postupujete príbehom, tým vyššia úroveň sveta sa vám odomkne. Druhú úroveň dosiahnete v podstate hneď na začiatku hry. Vo všeobecnosti ide o to, že s vyššou úrovňou máte šancu získať lepší loot. Na druhú stranu, aj nepriatelia sú o niečo náročnejší. Automatické nastavenie hry vás vždy prepne do najvyššej možnej úrovne sveta, ktorú ste si odomkli.

Ak ale vidíte, že máte menšie problémy, nebojte sa úroveň svetu znížiť. Môžete tak urobiť kedykoľvek. Loot síce bude horší, ale nepriatelia ľahšie zvládnuteľný. Ak sa vám stane, že sa zaseknete na jednej misii a nie a nie ju prejsť, jednoducho si dajte nižšiu úroveň, prejdite ňou a zvýšte úroveň späť. Ide o úplne normálnu vec a nemá význam sa kvôli jednému súboju frustrovať.

Nový svet, nový ja

S každou odomknutou úrovňou sveta dostávate aj odmeny, vedeli ste? Ak nie, tak už viete a okamžite by ste si to v hre mali skontrolovať. Musíte si ich prevziať manuálne, keďže tieto odmeny nezískate automaticky po tom, čo si novú úroveň odomknete. Na prvých úrovniach vám tieto odmeny možno chýbať nebudú, keďže ide vlastne len o vybavenie alebo materiály nízkej kvality. Na vyšších leveloch o tieto odmeny ale rozhodne nechcete prísť.. Môžu totiž obsahovať kvalitné brnenie, zbrane, výbavu alebo vzácne materiály.

Toľko k našim desiatich tipom na zvládnutie hry Outriders. Nehovoríme, že ich musíte všetky dodržiavať, každý sa hrá tak, ako mu to vyhovuje. Ak sa ich ale budete držať, vaša cesta hrou by mala byť aspoň o niečo jednoduchšia, no nie úplne prechádzka ružovou záhradou. Outriders ponúka pekný balans medzi výzvou a odmenami. Ak sa chcete dozvedieť ešte viac, môžete si preštudovať oficiálnu wiki hry. V súčasnosti pre vás pripravujeme aj recenziu, ktorá bude dostupná na našom webe už čoskoro.