Olympic Games Tokyo 2020: The Official Video Game vyjde deň pred letnou olympiádou

Odoberaj novinky cez  Google News
Olympic Games Tokyo 2020: The Official Video Game
Zdroj: olympicvideogames.com

Už o necelé dva mesiace by sa mali začať Letné olympijské hry. Tie boli kvôli pandémii, ktorú spôsobil koronavírus, presunuté z minulého roka. Okrem sledovania športovcov sa budú môcť hráči ponoriť aj do oficiálneho herného spracovania. To si pripravila Sega a nesie názov Olympic Games Tokyo 2020: The Official Video Game. Informuje o tom Eurogamer.

Titul bude pozostávať z 18 olympijských športov, resp. skôr minihier. Medzi tými nechýba beh, plávanie, futbal, tenis alebo box. Zvláštnosťou bude možnosť obliecť športovcov do rôznych kostýmov. Na štart rôznych disciplín sa tak môže postaviť astronaut, alebo dokonca robot.

Ide o prvú olympijskú hru od herného spracovania LOH v Londýne z roku 2012. To nebolo nijak zvlášť kvalitné, ale svojich fanúšikov si našlo. Olympiáda v Riu v roku 2016 sa svojej vlastnej videohry nedočkala.

Olympic Games Tokyo 2020: The Official sa svojho vydania dočká 22. júla, teda deň pred oficiálnym štartom LOH. Hra vyjde na PC, Xbox One, Xbox Series X a S, Nintendo Switch, Google Stadia a na PlayStation 4. Zaujímavé na tom celom je skutočnosť, že v domácom Japonsku hra vyšla už v júli 2019.

Tohtoročné letné olympijské hry okrem svojej vlastnej videohry ponúknu možnosť sledovania podujatia prostredníctvom platformy Twitch. Viac o tom si môžete prečítať v tomto článku.