Olympiáda vysielaná cez Twitch? Tento rok to bude realita

Odoberaj novinky cez  Google News
Olympiáda na Twitchi
Zdroj: slashgear.com

Letné olympijské hry sa mali konať už v roku 2020. Najväčší športový sviatok však prekazil koronavírus. Čas však plynie ďalej a tak tento rok sa už žiadny odklad nechystá. Olympiáda bude a dokonca bude vysielaná aj prostredníctvom platformy Twitch. Informuje o tom portál Nylon.

NBC totiž spojilo sily práve s touto streamovacou platformou, ktorá je skôr blízka hráčom než športovcom. Zaujímavé však je, že vysielanie nebude k dispozícii len na jej profile, ale pre Twitch ako taký. Čo to znamená?

V praxi pôjde o to, že streameri budú môcť najväčšie herné podujatie vysielať na svojich kanáloch. Diváci si tak budú môcť vysielanie vychutnať v spoločnosti svojej obľúbenej komunity. Ide o pomerne veľký krok, vzhľadom na to, že doteraz bola olympiáda, či už letná alebo zimná, dostupná najmä cez platené televízne stanice.

Twitch však nebude ponúkať len priame prenosy jednotlivých podujatí. V závere každého jedného dňa ponúkne aj highlight videá či rozhovory so športovcami.

Olympiáda sa cez Twitch predsa len nebude vysielať kompletná. Chýbať bude zahajovací ceremoniál. Streamovacia služba namiesto toho týždeň pred športovým sviatkom bude hostiť hru, v ktorej budú streameri musieť udržať svoju vlastnú virtuálnu pochodeň „nažive“. A to prostredníctvom vzájomnej spolupráce, ale tiež aj cez aktivitu v čete.