OlliOlli World sa predstavuje v novom videu

Odoberaj novinky cez  Google News
OlliOlli World - herný trailer
Zdroj: Private Division

OlliOlli World, je nadčasové pokračovanie žánru nazývaného sidescrolling skate-‘em-up, ktoré príde v poslednom kvartáli tohto roku. Živá a akčná plošinovka vás prenesie do Radlandu, živého sveta plného farebných postáv. Skôr ako vyrazíte na palubu, budete si môcť prispôsobiť vzhľad, triky a štýl svojej postavy. Pri objavovaní môžete nájsť rôzne, aj ukryté trasy a cesty. 

Vývojári tiež sľubujú, že táto hra bude prístupnejšia aj začiatočníkom. Inými slovami nebude až taká náročná, že po prvých minútach stratíte chuť. Napriek tomu bude ponúkať aj ťažšie výzvy, čiže autori sa snažia vytvoriť pokračovanie tak, aby si hru OlliOlli World užili starí aj noví hráči.

„Jedinečné ovládanie v kombinácii s vysoko prepracovaným herným zážitkom boli vždy hlavnými vlastnosťami hry OlliOlli,” píše štúdio v tlačovej správe. „Ale teraz hra OlliOlli World zaručuje, že si noví hráči môžu vychutnať hlboký kombinovaný systém a všetko podobné, zatiaľ čo profesionáli môžu skutočne preukázať svoje schopnosti a zvládnuť obrovské množstvo jedinečných pohybov s prístupom k miliónom jedinečných úrovní.”

Túto hru vydá vydavateľstvo Private Division, takže ide o oveľa väčšie úsilie v porovnaní s predchádzajúcimi časťami. Už len z vyššie priloženého traileru môžete vidieť, že rozpočet hry sa podstatne zvýšil. Vývojári za predchádzajúci titul získali aj niekoľko ocenení BAFTA. Hra vychádza na platformy PS4 a PS5 už toto leto.