Oficiálny YouTube kanál hry Dead Space zmenil profilovku

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Dead SPace
Zdroj: Electronic Arts

Možno sa naozaj dočkáme nového Dead Space, aspoň tak to naznačujú posledné správy a teraz dokonca aj oficiálny YouTube kanál hry. Pozorný fanúšik si totiž všimol, že profilový obrázok, alebo avatar ak chcete, na oficiálnom kanále hry bol zmenený. Naposledy bol kanál aktualizovaný v roku 2013, kedy vyšla hra Dead Space 3. Odvtedy informácie o tejto hry utíchli, aj keď sa počas rokov pravidelne objavovali nejaké menšie informácie. Či už o štúdiu, alebo o hre.

Až teraz však pokračovanie, alebo lepšie povedané nová hra Dead Space, naberá reálne rysy. Pred istým časom sme vás informovali o tom, že Electronic Arts na svojej prezentácii EA Play predstaví novinku zo zatiaľ neznámej, ale obľúbenej hernej série. Vo veľkom sa hovorí práve o Dead Space. Tejto správe napomáha aj dnešná zmena profilového obrázku na YouTube.

Samozrejme, aktualizáciu obrázku nemusí nič znamenať, ale je to obľúbený ťah vydavateľov ako upozorniť na niečo nové. Pritom si stále nechajú aj zadné dvierka, ak by čokoľvek nevyšlo. Namiesto oficiálneho oznámenia začnú “v tichosti” meniť rôzne informácie a spoliehajú sa na to, že si to hráči všimnú. Prirodzene sa o týchto zmenách začne písať a špekulovať, podobne ako v tomto článku, a to je pre vydavateľa skvelá reklama.

Ďalšou vecou, ktorú je potrebné spomenúť je, že vôbec nemusí ísť o pokračovanie série Dead Space. Electronic Arts má v obľube aj remastre a remaky, takže sa môžeme dočkať vylepšených verzii pôvodnej trilógie. Momentálne však s istotou nevieme povedať ani to. Budeme si jednoducho musieť počkať na prezentáciu EA Play. Tá sa bude konať 22. júla.