Nvidia potvrdila pravosť uniknutého zoznamu hier na PC, ale na radosť je priskoro

Odoberaj novinky cez  Google News
Logo GeForce Now
Zdroj: nvidia.com

Datamineri nám opäť dali chrobáka do hlavy a spoločnosť Nvidia musí hasiť ohne, ktoré tým spôsobili. Pred pár dňami sa im totiž podarilo získať z aplikácie GeForce Now súbory, ktoré obsahovali zoznam hier s plánovaným vydaním na platformu PC. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby zoznam hier neobsahoval aj hry, ktoré na PC nikto nečaká. Alebo hry, ktoré neboli ešte vôbec ohlásené.

Remaster hier GTA, ale aj exkluzivity od PlayStation

Nvidia potvrdila pravosť tohto zoznamu, takže dataminerom sa skutočne podarilo získať zoznam týchto hier. Na druhú stranu však Nvidia dodáva, že väčšina týchto hier je otázna, čo sa týka príchodu na PC. Boli to skôr hry určené na interné testovanie a sledovanie. Z toho vyplýva, že tento zoznam v žiadnom prípade netreba brať ako potvrdenie akejkoľvek hry na platformu PC. Ani oficiálne oznámenie novej hry.

Aj napriek tomu sa však môžeme pozrieť na niekoľko hier, ktoré by hráčov na PC určite potešili. Na zozname sa totiž objavili aj tituly od PlayStation, vrátane už potvrdeného Uncharted. Medzi tie, ktoré na PC potvrdené ešte neboli, ale objavili sa na zozname, patria hry ako God of War, Demon Souls, Gran Turismo 7, Returnal a Ghost of Tsushima. Aj keď, ako sme už spomínali, nič z toho sa nedá brať ako potvrdenie, že tieto hry naozaj prídu, spoločnosť Sony už skôr potvrdila, že chce vydať viac hier na platformu PC.

Na zozname boli aj neohlásené hry

Na zozname sa ďalej objavili aj ešte neohlásené tituly ako BioShock 2022, ktorý je asi najmenej pravdepodobný. Aj keď je známe, že nová BioShock je vo vývoji, nikto neočakáva jeho príchod už v budúcom roku. Čo nie je však môže byť. Spomína sa aj hra s kódovým označením Project Cortez, za ktorou stojí štúdio Infinity Ward. Pravdepodobne ide o nové Call of Duty, ktoré vyjde v roku 2022.

To, že tento zoznam netreba brať vážne nám potvrdilo aj štúdio Bungie. Ich hra, Halo 5: Guardians, sa totiž tiež objavila na zozname. Štúdio vzápäti odpovedalo, že nemajú v pláne vydať Halo 5 na platformu PC a tento zoznam možno narážal na hru Halo 5: Forge. Na zozname sa tiež objavila hra Final Fantasy 7 Remake.

Či už sa niektorá z nich naozaj pozrie na platformu PC alebo nie, je otázne. Stále však platí, že najlepším zdrojom informácií sú priamo autori hier a vydavatelia, ktorí niečo podobné musia najprv oznámiť. Radovať sa môžeme až potom.