Nový patent od Sony sprístupní trofeje aj v hrách, ktoré ich nemajú

Odoberaj novinky cez  Google News
Nový patent od Sony - PSN Trofeje
Zdroj: spawn.sk

Sony vypustilo do sveta ďalší patent, čo vlastne nie je nič prekvapivé. Robia tak často a to aj v prípadoch, keď sa riešenie uvedené v patentoch nikdy nedostane k hráčom. Tento nový patent by však určite mnohí hráči radi uvideli aj vo svojej konzole. Týka sa trofejí. Konkrétne ide o spôsob, akým by Sony chcelo rozdať trofeje hráčom aj z hier, ktoré ich nepodporujú.

Ide teda o staré hry, ktoré nemajú trofeje. Momentálne je vyše 10 tisíc hier, ktoré trofeje podporujú a existuje množstvo hráčov, ktorí ich zbierajú. Avšak nie všetky hry, napríklad z PS3, trofeje podporujú. Sony preto vymyslelo spôsob, ktorý si nechali patentovať ešte v novembri minulého roka. Iba teraz však vyšiel na povrch a upozornili naň užívatelia fóra ResetEra.

Patent opisuje, ako klient na svoju žiadosť odošle požiadavku a systém následne vyhodnotí, či v hre boli splnené určité podmienky na získanie trofeje. Ak systém zistí, že je všetko v poriadku a požiadavky boli splnené, priradí k PSN účtu patričnú trofej. Patent sa vyslovene zameriava na “už skôr vydané a predávané hry”. Ak by vývojári chceli trofeje do svojej hry pridať v súčasnosti, museli by ju modifikovať. V drvivej väčšine prípadov by sa im to momentálne už neoplatilo. Či už časovo alebo finančne. Nový patent však úplne eliminuje nutnosť modifikovať hru.

PlayStation Trophies boli prvýkrát uvedené do systému v roku 2008, no neboli hneď v každej hre. Sony, narozdiel od Xboxu netrvalo na implementovaní trofejí. Naopak, všetky hry vydané na Xbox Live museli obsahovať achievementy. Až prvého januára roku 2009 museli všetky hry žiadajúce o certifikáciu podporovať trofeje. Hry, ktoré vyšli pred týmto dátumom na platformu PlayStation teda trofeje mať nemusia. Sony však cíti, že pre lepší zážitok by hráčom malo byť umožnené získať trofeje aj z hier, ktoré ich nemajú.

Patent zatiaľ nevysvetľuje, či sa budú dať získať aj trofeje, ktoré sú chybou v hre zablokované. Zatiaľ nie je známe ani to, či sa táto funkcia nakoniec dostane do konzol. Je to však prvý krok a je potešujúce vidieť, že Sony na niečo podobné myslí.