Nový mini-PC s dedikovanou grafikou od MinisForum

Odoberaj novinky cez  Google News
MinisForum predstavilo nový mini-PC
Zdroj: minisforum.com

Výrobca mini-počítačov MinisForum nedávno oznámil, že čoskoro uvedie na trh nový mini-PC, ktorý bude založený na čipovej sade AMD B550. Podľa MinisForum má tento počítač podporovať poslednú sériu Ryzen 5000 APU procesorov. Vvrátane 5600G a 5700G a Ryzen CPU ako 5600X a 5900X. Keďže však PC s 5600X a 5900X procesormi nepodporujú grafický výstup, tak má byť tento mini-pc vybavený aj dedikovanou grafickou kartou. Viac informácií o tom, ako bude tento mini-počítač vybavený dedikovanou grafickou kartou však zatiaľ nie je.

Viac informácií príde čoskoro

Všeto čo je však nateraz jasné je, že tento nový mini-PC bude na nabíjanie využívať adaptér z nitridu gália. Okrem toho bude podporovať len 12V ATX(SFX) napájanie. S čipsetom AMD B550 má podporovať SSD s rozhraním PCIe 4.0. Taktiež má využívať práve tekutý kov pre svoje chladenie, tak, ako to robili predchádzajúce modely spoločnosti MinisForum, HX90 a HM90. Celý systém má mať spotrebu medzi 120 a 1000W.

Pre viac informácií o spoločnosti alebo ich produktoch MinisForum nájdete na ich oficiálnych stránkach.

MinisForum nedávno spustil aj predpredaj svojho aktuálne najnovšieho modelu CR50. Ten sa má dodávať v kite s 8-jadrovým procesorom AMD 4700S a grafickou kartou AMD Radeon RX550. MinisForum CR50 bol navrhnutý ako viacúčelový mini-pc pre rýchly štart aplikácií a samotného rýchleho prehliadania webových stránok pre serióznu produktivitu v podnikových aplikáciach.