Nový firmware pre PS4 je na svete, aké zmeny prináša?

Odoberaj novinky cez  Google News
Firmware PS4
Zdroj: playstation.com, spawn.sk

Do vašich konzol PS4 dnes dorazila pravdepodobne jedna z posledných veľkých aktualizácií firmware-u. Tento update sa viac zameral na používateľské rozhranie a v skutočnosti prináša aj niekoľko nových funkcií. Pozrite si prehľad najdôležitejších zmien v našom článku.

Jednou z prioritných vecí sú skupinové správy, alebo takzvaný Party screen. Sony sa pripravuje na vydanie PS5 a medzi starou a novou skupinou ľudí môžete preskakovať rýchlo, jednoducho a všetko máte na jednom mieste. Znamená to, že budete bez problémov môcť komunikovať s kamarátmi a hráčmi na PS5, aj keď vy budete na PS4. Na novej konzole budete mať plný prístup k svojej histórii.

Ďalšie novinky zahŕňajú:

  • Nové avatary. Svoj profil si teraz môžete „vyšperkovať“ k dokonalosti. Pomôže vám k tomu 71 nových avatarov s tematikou hier The Last of Us: Part II, God of War, Ghost of Tsushima, Uncharted 4: A Thief’s End, Bloodborne, Knack a Journey. Taktiež medzi nájdete avatary z hier The Last Guardian, Ratchet & Clank, Jak and Daxter, Gravity Rush a dokonca aj Ape Escape!  
  • Vypnutie mikrofónu. Mikrofón si môžete vypnúť priamo z rýchleho menu, čo je vítaná novinka.
  • Rodičovská kontrola. Sony chce ešte viac zabezpečiť bezpečné hranie hier pre deti a mládež. Preto vydáva zjednodušený systém, kde dieťa najprv “podá žiadosť” ak chce v hre využívať komunikačné nástroje. Následne sa odošle overovacia správa na e-mail rodiča, ktorý musí túto komunikáciu povoliť a tým udelí danej hre výnimku.
  • Dvojfázové overenie. PlayStation 4 dostáva aj nové overenie v dvoch fázach. Pridať si môžete aj externý overovač. To platí aj pre mobilnú aplikáciu a web.

Nový update však nepridáva len nové veci, ale niektoré aj odoberá. Už nebude možné vytvárať udalosti alebo prístupy k existujúcim udalostiam. Sony tiež zrušilo vytváranie nových súkromných komunít, ktoré sa vytvárali pod “Community App” vo vašej PS4. Existujúce skupiny ale ostanú bez zmeny.

Aktualizáciu dostala aj aplikácia Remote Play na mobiloch a PC. Aplikácia bude podporovať hranie z konzoly PlayStation 5 hneď pri jej vydaní. Na jej využitie sa však budete musieť najprv z novej konzoly prihlásiť.

Pre kompletný zoznam zmien v aktualizácii 8.00 si môžete pozrieť oficiálnu stránku PlayStation, kde sú všetky zmeny uvedené.