Nový firmware pre PS4 je na svete, aké zmeny prináša?

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
Firmware PS4
Zdroj: playstation.com, spawn.sk

Do vašich konzol PS4 dnes dorazila pravdepodobne jedna z posledných veľkých aktualizácií firmware-u. Tento update sa viac zameral na používateľské rozhranie a v skutočnosti prináša aj niekoľko nových funkcií. Pozrite si prehľad najdôležitejších zmien v našom článku.

Jednou z prioritných vecí sú skupinové správy, alebo takzvaný Party screen. Sony sa pripravuje na vydanie PS5 a medzi starou a novou skupinou ľudí môžete preskakovať rýchlo, jednoducho a všetko máte na jednom mieste. Znamená to, že budete bez problémov môcť komunikovať s kamarátmi a hráčmi na PS5, aj keď vy budete na PS4. Na novej konzole budete mať plný prístup k svojej histórii.

Ďalšie novinky zahŕňajú:

 • Nové avatary. Svoj profil si teraz môžete „vyšperkovať“ k dokonalosti. Pomôže vám k tomu 71 nových avatarov s tematikou hier The Last of Us: Part II, God of War, Ghost of Tsushima, Uncharted 4: A Thief’s End, Bloodborne, Knack a Journey. Taktiež medzi nájdete avatary z hier The Last Guardian, Ratchet & Clank, Jak and Daxter, Gravity Rush a dokonca aj Ape Escape!  
 • Vypnutie mikrofónu. Mikrofón si môžete vypnúť priamo z rýchleho menu, čo je vítaná novinka.
 • Rodičovská kontrola. Sony chce ešte viac zabezpečiť bezpečné hranie hier pre deti a mládež. Preto vydáva zjednodušený systém, kde dieťa najprv „podá žiadosť“ ak chce v hre využívať komunikačné nástroje. Následne sa odošle overovacia správa na e-mail rodiča, ktorý musí túto komunikáciu povoliť a tým udelí danej hre výnimku.
 • Dvojfázové overenie. PlayStation 4 dostáva aj nové overenie v dvoch fázach. Pridať si môžete aj externý overovač. To platí aj pre mobilnú aplikáciu a web.

Nový update však nepridáva len nové veci, ale niektoré aj odoberá. Už nebude možné vytvárať udalosti alebo prístupy k existujúcim udalostiam. Sony tiež zrušilo vytváranie nových súkromných komunít, ktoré sa vytvárali pod „Community App“ vo vašej PS4. Existujúce skupiny ale ostanú bez zmeny.

Aktualizáciu dostala aj aplikácia Remote Play na mobiloch a PC. Aplikácia bude podporovať hranie z konzoly PlayStation 5 hneď pri jej vydaní. Na jej využitie sa však budete musieť najprv z novej konzoly prihlásiť.

Pre kompletný zoznam zmien v aktualizácii 8.00 si môžete pozrieť oficiálnu stránku PlayStation, kde sú všetky zmeny uvedené.

Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o danej chybe napíšeš na kontakt@spawn.sk prípadne našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na  Facebooku, followom na Instagrame aj odberom na  Google News. Prostredníctvom FB a IG sa budeme snažiť čo najskôr pridať dôležité herné, filmové aj seriálové novinky, ktoré potrebujete. Určite nevynecháme ani súťaže, ankety a recenzie :)

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Microsoft začal s distribúciou aktualizácie, ktorá odstraňuje z Windowsu Adobe Flash Player 28. októbra 2020
  Adobe Flash pomaly, ale isto „umiera“. Dôvodom je ukončenie oficiálne podpory, ktorej koniec je naplánovaný na december 2020. Adobe Flash Player je software určený na prehliadanie animácií, filmov a ďalšie obdobného obsahu na internete, ktorý je nahrádzaný novým HTML5 štandardom. Hlavným dôvodom odhliadnuc od toho, že tento štandard nepodporujú všetky internetové prehliadače, sú bezpečnostné diery, […]
  Martin Borko
 • Xiaomi Deerma DX700 – najdostupnejší vysávač od Xiaomi s rekordne nízkou cenou 28. októbra 2020
  Portfólio vysávačov spoločnosti Xiaomi sa v posledných rokoch rozrástlo najmä o super výkonné ručné vysávače s množstvom moderných funkcií a neuveriteľne vysokým sacím výkonom. Cenovka najlepších modelov sa však vyšplhala nad niekoľko sto eurovú hranicu, čím sa vysávače značky Xiaomi oddialili od bežných spotrebiteľov. Najnovším prírastkom do rodiny vysávačov Xiaomi vo forme vysávača Deerma DX700 […]
  Tomáš Sedláček
 • Čo sa deje v srdci čiernej diery? Tieto teórie popierajú existenciu singularity 27. októbra 2020
  Čierne diery sú pravdepodobne najextrémnejšie objekty vo vesmíre. Neunikne im ani svetlo a v ich jadre sa nachádza singularita, nekonečne malý bod  s  nekonečne veľkou hustotou. V singularite zároveň prestávajú platiť pravidlá priestoru a času. Doteraz neexistuje nič, čo by dokázalo popísať túto singularitu, dokonca existujú teórie, ktoré tvrdia, že singularita nemusí tak úplne existovať, […]
  Richard Zliechovský
 • NASA oznámila jeden z významnejších objavov v spojitosti s Mesiacom 27. októbra 2020
  Americká vesmírna agentúra, NASA, sa už viac ako týždeň pripravovala na veľké oznámenie. To bolo odhalené v pondelok a rozhodne stojí za to, píše portál futurism. Na Mesiaci bola po prvýkrát potvrdená voda, a to nie len vo forme ľadu, ktorý sa nachádzal vo väčších kráteroch. Inými slovami, voda dokáže prežiť, aj keď je vystavená […]
  Richard Zliechovský
 • Microsoft spomaľuje distribúciu novej aktualizácie Windows 10 20H2. Chce sa vyhnúť zbytočným problémom 27. októbra 2020
  Operačný systém Windows 10 obdržiava každoročne dve veľké softvérové aktualizácie, ktoré prinášajú nové funkcionality a čiastočné dizajnové zmeny. Nie je tomu inak ani v tomto roku, pričom na jar bola väčšine používateľov sprístupnená nová aktualizácia nesúca označenie Windows 10 20H1. Medzi používateľmi je aktualizácia známa aj ako aktualizácia z mája 2020, pričom momentálne ju využíva […]
  Tomáš Sedláček
Zaujímavý článok
The Last of US remaster patch na PS5 sa už pripravuje