Nový Farming Simulator má viac hráčov ako Battlefield 2042

Odoberaj novinky cez  Google News
Oznámený Farming Simulator 22
Zdroj: Giants Software

V minulých týždňoch sme videli vydania dvoch veľmi rozdielnych hier. Jednou z nich bol nový Battlefield 2042, ktorý sľuboval mnohé zmeny, no dopadol ako dopadol. viac sa dozviete napríklad v našej videorecenzii. Druhá hra, o ktorej dnes budeme hovoriť je Farming Simulator 22, ktorý síce nemal tak veľké a prehnané sľuby, no väčšinu aspoň dodržal. Recenziu pre vás už pripravujeme. Napriek tomu, že ide o rozdielne hry a pravdepodobne sa nemôžu rovnať ani rozpočtom, jedna z nich má na Steame väčší úspech.

Je ňou Farming SImulator 22. Aspoň čo sa týka platformy Steam, keďže na nej sa dá cez stránku SteamDB skontrolovať aktuálny aj najväčší počet hráčov danej hry. Battlefieldu pravdepodobne nepomohlo množstvo chýb, ktoré hra obsahuje. Naopak Farming Simulator 22 toho oproti predchodcovi neponúka až tak veľa, no ide o hru, ktorá sa môže pochváliť stabilitou a v podstate všetkým, čo by ste od nej očakávali. To je niečo, čo sa o novom Battlefielde povedať nedá.

Najpredávanejšia hra za minulý týždeň

Ešte pred týždňom bol počet hráčov v oboch hrách celkom vyrovnaný. Zatiaľ čo Farming Simulator 22 mal najviac 105,636 aktívnych hráčov v jeden moment, Battlefield 2042 zaostával len o 300 hráčov. Dnes sa však priepasť zväčšila. Farming SImulator sa môže pýšiť 93,782 hráčmi, zatiaľ čo Battlefield len 46,435. Samozrejme, Battlefield má pravdepodobne oveľa viac hráčov a ľahko by Farming predbehol. Museli by sme započítať aj ostatné platformy, na ktorých hra vyšla. Teda konzoly aj Origin. Tieto údaje sa týkajú iba platformy Steam.

Napriek tomu nám to môže ponúknuť obraz o stave nového Battlefieldu. Nový Farming sa dokonca dostal na prvú priečku v najpredávanejších hrách za posledný týždeň. Predbehol dokonca aj Forzu Horizon 5, ktorej sme udelili plný počet bodov. Autori zo štúdia DICE teraz pracujú na ďalších aktualizáciách, aby do hry pridali všetko, čo v nej chýba a opravili množstvo chýb. Ďalšia veľká aktualizácia by mala prísť začiatkom decembra a ešte jedna pred Vianocami.