Nový Battlefield sa vraj inšpiruje populárnym Battlefieldom 3

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Battlefield 3
Zdroj: microsoft.com

Informácie, dohady a fámy o novom Battlefielde, ktorý pracovne všetci nazývajú ako Battlefield 6, boli v minulom roku na dennom poriadku. Množstvo z nich zatiaľ potvrdených nie je, no pochádzajú z dôveryhodných zdrojov. Tak napríklad, nový Battlefield by sa mal vrátiť do moderných čias a opustiť vody historických súbojov. Informácie priniesol portál GameRant.

Inšpirácia od staršieho brata

Nové informácie zas naznačujú, že nielenže sa hra vráti do modernej doby, ale inšpirovať sa bude populárnym a starším bratom – Battlefield 3. Ten si od hráčov hneď po vydaní získal pozitívne recenzie a ohlasy. Najmä vďaka skvelému multiplayeru a množstvu obsahu. Herné módy si taktiež odniesli mnoho pochvál. Menej dobre na tom bola kampaň pre jedného hráča, ktorá bola plytká a až neuveriteľné krátka. Tomu sa ale štúdio DICE dnes môže ľahko vyhnúť.

Známy informátor z prostredia hier Battlefield, Tom Henderson, teraz prišiel s ďalšími informáciami. Aj keď sú zatiaľ nepotvrdené, už niekoľkokrát mu jeho predpoklady a interné informácie vyšli a nakoniec sa ukázali ako pravdivé. Preto aj týmto informáciám môžeme pripísať istú dávku dôveryhodnosti. Tak napríklad, nový Battlefield by sa mal volať iba “Battlefield”. To znamená bez čísla, alebo dodatočného názvu.

Obmedzenia pre starú generáciu konzol

Čo sa týka hrateľnosti, hra by mala zvládnuť až 128 hráčov v online zápasoch, čo je viac než koľko ponúka hociktorá iná battle-royale hra. Henderson sa okrajovo vyjadril aj k dátume vydania nového Battlefieldu. Hra by mala vyjsť ešte v tomto roku a keď sa tak stane, malo by to byť na platformách PC, Xbox Series X/S, PS5, PS4 a Xbox One. Tu však prichádzajú aj prvé obmedzenia starej generácie konzol. Na PS4 a Xbox One bude hra výrazne horšie vyzerať, nebude totiž využívať prednosti nového hardvéru. Počet hráčov v jednom zápase bude tiež limitovaný – iba 64 hráčov v jednom zápase.

Čo sa týka príbehu hry Battlefield 6, na to existuje hneď niekoľko neoverených informácií, pričom asi najdôveryhodnejšia je tá, že sa bude odohrávať počas tretej svetovej vojny. Viac informácií by sme sa mohli dozvedieť už v lete, kedy má spoločnosť Electronic Arts svoju pravidelnú konferenciu pod názvom EA Play. Aj keď nie je priamo súčasťou E3, koná sa vždy tesne pred jej začiatkom.