Nový Battlefield by mohol byť z časti free-to-play a obsahovať battle-pass

Odoberaj novinky cez  Google News
Battlefield 5 mapa Firestorm
Zdroj: Electronic Arts

Vývojári často posielajú náhodným hráčom dotazníky o svojich hrách. Aj keď nie všetci tomu venujú pozornosť, niekedy sa to oplatí. Napríklad v prípade posledného takého dotazníku, ktorý naznačuje hneď niekoľko zmien, ktoré by mohli prísť s novou hrou Battlefield.

Niekoľko otázok v dotazníku bolo odhalených YouTuberom Lossy a známym leakerom z prostredia série Battlefield – Tomom Hendersonom. Asi najzaujímavejšou časťou dotazníka bola zmienka o módoch, ktoré by v novom Battlefielde mohli byť free-to-play, teda zadarmo. Otázka znela jednoducho, boli by ste ako hráč spokojný, ak by niektoré nové, alebo existujúce herné módy boli zadarmo?

YouTuber túto otázku vysvetľuje tak, že len pred nedávnom sa k štúdiu DICE pridalo aj štúdio Criterion, ktoré im pomáha s vývojom. Môže to byť aj náznak toho, že do hry príde battle-pass. Ten využíva už množstvo hier a v mnohých prípadoch má dve verzie. Platenú a bezplatnú. Aj keď by vývojári ponúkli niektoré módy v Battlefielde zadarmo a prišli o nejaký ten zisk, nahradiť by im to mohol platený battle-pass.

Štúdio Criterion malo na starosti aj mód Firestorm v hre Battlefield 5. Je na mieste očakávať niečo podobné aj v tom novom. YouTuber Lossy si zas myslí, že dôležitá je aj otázka ohľadom nových máp. V posledných rokoch vidíme štandard pridávania nových máp postupne, počas roka. Najmä v battle-royale hrách ako Apex Legends, Warzone alebo aj PUBG.

Ako odpoveď na Lossyho reportáž sa vyjadril Alan Kertz zo štúdia DICE. Ten uviedol, že podobné dotazníky im dávajú lepší pohľad na to, čo hráči vlastne chcú. tým pádom je pre nich jednoduchšie podobné veci do hry implementovať. Presný dátum vydania nového Battlefieldu zatiaľ nie je známy, no malo by to byť ešte tento rok. Pravdepodobne v posledných mesiacoch roka.