Nový Battlefield 2042 je katastrofa a hráči to dávajú najavo

Odoberaj novinky cez  Google News
EA predstavilo Battlefield 2042
Zdroj: ea.com

Dnes oficiálne vyšiel nový Battlefield 2042. Od deviatej hodiny ráno majú všetci možnosť zahrať si túto novinku. Hra však už funguje dlhšie. V predbežnom prístupe ste ju mohli hrať aj o týždeň skôr a predtým dokonca ešte aj v beta verzii. No s oficiálnym vydaním sa do hry dostalo oveľa viac hráčov a tí zaplnili rôzne herné fóra. Podľa ich slov je Battlefield 2042 jedna veľká katastrofa a autorom hry to patrične dávajú najavo.

Herné fóra zaplavené kritikou

Stačí napríklad zamieriť na oficiálne Reddit fórum hry a prelistovať si niekoľko príspevkov. Väčšinou nájdete sťažnosti alebo vtipné videá z hry, ktoré sú však skôr na zaplakanie. Kto zaryto mlčí sú influenceri, YouTuberi a streameri, ktorí sa povedzme špecializujú na Battlefield hry. Tí zatiaľ o problémoch mlčia. Čo sa ale hráčom nepáči? Mali by sme napísať, že hneď niekoľko vecí, no to by bolo slabé vyjadrenie. Nepáči sa im takmer nič. Prečítajte si napríklad tento zoznam, ktorý obsahuje všetky funkcie alebo prvky z minulých Battlefield hier, ktoré v novom nie sú prítomné, alebo nefungujú ako by mali.

Zo zoznamu vyberáme napríklad chýbajúcu kampaň, no to by bol najmenší problém, ak by bola hra hrateľná. Veľké mapy sú síce pekné, ale prázdne a kým pribehnete na jeden bod, už tam dávno nikto nie je. Streľba zo zbraní je divná, helikoptéry a vozidlá sa ovládajú len veľmi ťažko a navyše sú až príliš silné. Navyše dve z troch módov v hre majú veľké problémy. Niekoľko hodín po oficiálnom spustení hry nefungoval mód Hazard Zone. Na druhú stranu All-Out-Warfare má problémy so všetkým vyššie menovaným.

Jedna z najhoršie hodnotených hier na Steame

V hre neexistuje žiadna tabuľka so skóre, kde vidíte všetkých hráčov. Neexistuje napríklad ani hlasový kanál pre vašu čatu, autori za rozhodli úplne odstrániť odmeny za plnenie úloh (Squad Points) a na vykláňanie sa spoza úkrytu rovno zabudnite. Niet sa teda čomu čudovať, že hra má na Steame veľmi negatívne hodnotenia a momentálne patrí medzi najhoršie hodnotené hry na tejto platforme. My vám, samozrejme, nový Battlefield 2042 zrecenzujeme a prinesieme naše dojmy ako v písanej, tak aj vo videorecenzii. Ak by vás však zaujímalo ako nám to zatiaľ ide, môžete si pozrieť krátke video nižšie.