Novinka Dolmen nás zavedie do hororového sci-fi sveta

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Sci-fi hororová hra Dolmen
Zdroj: Koch Media, spawn.sk

Takzvané Souls-like hry sú na vzostupe a sú čoraz obľúbenejšie. Do ich radov príde ďalšia s názvom Dolmen, ktorá dostala priestor počas prezentácie Koch Primetime. Na svedomí ju má brazilské štúdio Massive Work Studio. Sľubuje RPG prvky, naozaj vysokú náročnosť a hlavne hororovú atmosféru. No na to, aby sme si overili či to tak aj naozaj bude, si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať.

Ak vám názov hry znie povedome, dôvodom môže byť úspešná Kickstarter kampaň ešte v roku 2018. Projekt Dolmen vtedy vyzbieral požadované množstvo financií. Autori hry však nemierili vysoko, na úspešné ukončenie kampane požadovali “iba” 15-tisíc dolárov. Nakoniec vyzbierali niečo cez 20-tisíc. Odmenou za splnenie základného cieľu má byť otvorená beta verzia hry, presnejšie štvorhodinový gameplay. Keďže ľudia prispeli viac, dostali za svoju podporu bonusovú odmenu v podobe dvoch nových zbraní.

Štúdio svoju hru prezentovalo už skôr, takže zhruba vieme, o čo v nej pôjde. Ako sami autori upozorňujú a urobili tak aj včera, pôjde naozaj o náročnú hru. Takmer všetko bude závisieť od vaše výdrže. Navyše budete musieť plniť rôzne výzvy a hlavolamy. Nechýbajú ani veľké súboje s bossmi. Hra ponúka súboje na blízko a na diaľku. Ak preferujete jeden z týchto štýlov, môžete ho používať celú hru. Hráči ktorí by súbojový štýl chceli kombinovať, si môžu zvoliť hybridnú postavu.

Medzi levelmi si budete môcť kupovať vylepšenia za hernú menu. Väčšina mechaník použitých v hre bude hráčom Souls-like hier známa. Dolmen má v pláne vyjsť na platformy PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S niekedy v roku 2022. Ak si chcete zhrnúť celú prezentáciu Koch Primetime, máme pre vás pripravený tento článok.