Nové ovládače pre grafické karty od AMD prinesú masívny výkon v F1 2021

Odoberaj novinky cez  Google News
f1-2021-titulka
Zdroj: formula1.com

Najnovší balík ovládačov AMD Radeon Software Adrenalin, je optimalizovaný pre F1 2021, novú pretekársku simuláciu vyvinutú spoločnosťou Codemasters. Sľubuje zvýšenie výkonu až o 26 %. Ide rozhodne o jeden z lepších a väčších vylepšení výkonu, ako zvyčajne prináša aktualizácia ovládača GPU.

Tento údaj je založený na vlastnom testovaní spoločnosti AMD a je špecifický pre hranie hry v rozlíšení 1080p pri nastaveniach Ultra High. Testovanie tohto výkonu sa dialo na Radeon RX 6800 XT. Zvyšok testovacej zostavy tvoril procesor Ryzen 9 5900X a 16 GB DDR4 pamäte. Avšak s vypnutým ray tracingom.

F1 2021 beží celkom dobre na rozlíšení 1080p aj keď nevlastníte najnovšie hardvérové novinky. Váš výkon sa samozrejme bude líšiť v závislosti od konkrétneho grafického procesora a platformy. Minimálne je tu však potenciál masívneho a bezplatného zvýšenia výkonu s najnovším balíkom ovládačov AMD (verzia 21.7.1).

Poznámky k vydaniu tiež tvrdia, že pri hraní v rozlíšení 4K a so zapnutým ray tracingom môžete vidieť až 6 % zvýšenie výkonu. Okrem zvýšenia výkonu v F1 2021 je ovládač AMD vyladený pre mobilné grafické procesory Radeon RX 6700M a 6600M. Obsahuje tiež pol tucta opráv chýb.

Spoločnosť AMD tiež uvádza niekoľko známych problémov, ktoré ešte treba vyriešiť. Jeden z nich ovplyvňuje poradcu pre hernú kompatibilitu v Radeon Software – chybne hovorí niektorým používateľom, že ich CPU alebo GPU nespĺňajú minimálne požiadavky na hranie určitých hier, aj keď ich hardvér zodpovedá danej úlohe.

Aktualizáciu ovládača môžete získať pomocou programu Radeon Software alebo prejsť na stránku ovládačov AMD a nainštalovať ho ručne. Ak používate Ryzen Master, nezabudnite, že môže byť potrebné reštartovať systém skôr, ako sa objaví v obslužnom programe (ďalší známy problém).

Pre viac herných noviniek sledujte náš web.