Nové Final Fantasy je údajne RPG hra inšpirovaná Dark Souls

Odoberaj novinky cez  Google News
Final Fantasy 16
Zdroj: YouTube (PlayStation)

Na internete sa objavili nové, zatiaľ nepotvrdené informácie o ďalšej hre Final Fantasy. Tentoraz by podľa známeho leakera malo ísť o RPG hru, ktorá bude vo veľkom inšpirovaná populárnou sériou Dark Souls. Fanúšikovia sa ale momentálne pripravujú na vydanie Final Fantasy 7 Intergrade, ktoré vychádza budúci mesiac. Možno ani netušia, že o pár dní sa dočkáme veľkého oznámenia novej hry.

Nie je to po prvý krát, čo sa tieto správy a úniky objavili na známom hernom fóre ResetEra. Na svedomí ich má leaker Navtra, ktorý sa počas svojho pôsobenia stihol overiť ako dôveryhodný zdroj. Podľa jeho slov bude nová Final Fantasy hra exkluzívnym titulom pre konzolu PlayStation 5. Navyše, bude to RPG-čka a vo veľkom sa bude inšpirovať sériou Dark Souls. Navtra tvrdí, že práve táto hra bude najväčšou správou na tohtoročnej prezentácií Square Enix vrámci E3.

Jeho slová potvrdzuje aj francúzsky leaker Souls Hunt. Práve on totiž odhalil RPG žáner aj Dark Souls inšpiráciu nového Final Fantasy. Taktiež potvrdzuje, že hra bude exkluzivita pre PS5. Ak sa to stane skutočnosťou, fanúšikovia Final Fantasy sa dočkajú nového pohľadu na svoju obľúbenú sériu. Bude to pre nich niečo nové, keďže tento žáner je pri Final Fantasy novinkou. Čo sa týka exkluzívnosti pre platformu PlayStation 5, obaja leakeri pripúšťajú, že môže ísť len o časovú exkluzivitu. Teda na určitý čas. Nie sú si však istí.

Navyše, o toto nové RPG Final Fantasy sa vraj bude starať štúdio Team Ninja, čo by podľa mnohých bola perfektná voľba. Samozrejme, ak sa tieto informácie ukážu ako pravdivé. Štúdio má veľa skúsenosti s podobnými hrami najmú vďaka hrám Nioh. Leaker Souls Hunt na záver prirovnáva túto novú hru k Star Wars Jedi: Fallen Order. My si radi počkáme na oficiálne informácie. Tie by sme mohli dostať počas E3, ktorá je v podstate už za rohom.